Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Je to pro mě velká čest, říká pilot Ferrari Badoer, který nahradí Massu

Luka Badoer
Zdroj: oficiální zdroj
Luka Badoer
Témata:

Testovací pilot Ferrari Luca Badoer, který ve Velké ceně Evropy nahradí zraněného Felipeho Massu, je svému týmu vděčný za tuto šanci.

Osmatřicetiletý jezdec Luka Badoer už toho ve své kariéře odjel opravdu hodně. Přesně řečeno 48 závodů, ale nikdy se neradoval z výrazného úspěchu a nikdy ani nedosáhl na bodovanou pozici.


Teď se mu ale po dvanácti letech strávených v pozici testovacího jezdce stáje z Maranella splnil sen a pokud se nestane nic neočekávaného, usedne v nadcházející Velké ceně Evropy do monopostu s logem vzpínajícího se koně.


Luka Badoer
Zdroj: oficiální zdroj Luka Badoer


Původně sice měl za zraněného Massu naskočit do motoristického kolotoče Michael Schumacher, ale ten svůj senzační comeback musel kvůli potížím s krčním svalstvem zrušit.


Závodit za Ferrari je splněný sen...


"Už jako dítě jsem snil o tom, že budu jednou závodit za Ferrari, a teď se mi ten sen splní," řekl osmatřicetiletý Badoer agentuře Reuters. "Je mi moc líto Michaela. Vím velmi dobře, jak vážně a zodpovědně se na svůj návrat připravoval," řekl účastník osmačtyřiceti Velkých cen.


"Říkám to jako jeho přítel a velký fanoušek. V posledních dnech jsme spolu strávili hodně času, minulý týden jsme v Lonatu společně trénovali na motokárách. Moc se těšil," ví Badoer. "Jen pár minut poté, co Michael informoval Stefana Domenicaliho, že nemůže za Ferrari nastoupit, volal také mně. Vím, že je připraven mi poradit a pomoci," řekl Ital, který ve svých 38 letech ve Valencii vystřídá Rubense Barrichella na postu nejstaršího pilota startovního pole.


Nabídnuté příležitosti si nesmírně váží


"Je to pro mě čest. Musím poděkovat Lukovi di Montezemolovi i Stefanu Domenicalimu za to, že mi věří. Pro ně i pro fanoušky Ferrari odvedu maximum," slíbil. Ital, stejně jako Schumacher, si nemůže vyzkoušet aktuální monopost F60, na podzim minulého roku s ním však testoval. "Současná pravidla dávají testovacím jezdcům málo šancí, ale myslím, že jsem připravený dobře. Tuhle práci dělám už několik let," vysvětlil Badoer, který je testovacím pilotem Ferrari od roku 1998.


Jak už bylo řečeno, Badoer se nikdy nedostal na bodovanou pozici. Jednou, když byl hodně blízko největšímu osobnímu úspěchu, zradilo jej auto. Pilot situaci neunesl a rozplakal se jako malý klučina. Podívejte se:


Velká cena Evropy se na okruhu ve Valencii pojede 23. srpna. Hodně fanoušků si už koupilo lístky, aby vidělo návrat legendárního "Schumiho", ale ten nakonec nepojede. Nicméně šéf Ferrari nevyloučil, že by se Schumacher mohl vrátit příští sezonu.

jpz TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 16:00 16:30

   Cape Epic 2019 - Best of women

   16:30

   Tom Belz - Kilimandscharo

   17:00

   FK Jablonec - Stade Rennes

   18:45

   NHL – akce měsíce

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   Czech One Tour (1)

 • Nova Sport 2

  • 16:00 16:25

   UFC Connected (4)

   16:25

   UFC Profiles in Combat (1)

   16:50

   Cliff Diving World Series – Itálie Highlights

   17:45

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

   18:15

   FIA CEZ – závody na okruzích (2)

   18:45

   Rychlá kola (6)

Celý Program