Hamilton: Novou vycházející hvězdou F1 je Vettel

Téma:

Úřadující mistr světa očekává, že v nadcházející sezoně bude mít o jednoho rivala navíc.

Pilot stáje McLaren Lewis Hamilton považuje za černého koně šampionátu F1německého pilota Sebastiana Vettela. Třiadvacetiletý Brit při návštěvě německé metropole Berlína prohlásil, že Vettel v letošní sezoně nebude ve startovním poli jen do počtu.

"Dokázal, že je vítězný typ, když loni vyhrál v Monze. Letos může hodně míchat pořadím v čele mistrovství světa a já tuším, že bude," dodal pilot stáje McLaren.Vettel potvrdil své ambice během testování

Jedenadvacetiletý Vettel dosáhl minulý týden během pětidenního testování ve španělském Jerezu s vozem Red Bull vybaveným novým motorem Renault nejrychlejšího kola ze všech. "Sebastian je na nejlepší cestě stát se hvězdou," řekl Hamilton.

Vettel vyhrál v září roku 2008 jako pilot stáje Toro Rosso Velkou cenu Itálie v Monze, dosáhl tak prvního vítězství pro stáj a stal se nejmladším pilotem v historii, který vyhrál závod F1.

Jeho cílem jsou jen vítězství

Majitel Red Bullu Dietrich Mateschitz v nedávném rozhovoru uvedl, že pokud nebude schopen jeho tým poskytnout Sebastianu Vettelovi vítězné auto, tak mu nebude stát v cestě za titulem mistra světa. Sám Vettel však nechce toto téma rozebírat, soustředěn je na letošní sezonu.

"Znamená to, co řekl. Cílem teď není myslet tři roky dopředu. Jsme soustředěni na tuto sezonu, ale stát se může cokoliv. Chceme odvést dobrou práci, ale ve formuli 1 také existuje nepsané pravidlo, že jste pouze tak dobří, jak dobrý byl váš poslední výsledek. A lhal bych, kdybych řekl, že mým cílem není vítězství. Jsem tu, abych vyhrával," řekl Vettel.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

rk TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Major League Soccer Highlights (13)

   20:00 20:30
   20:30

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší zákroky sezony (1)

   20:45

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší zákroky sezony (2)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

   22:50

   Element (445)

 • Nova Sport 2

  • Sportovní originály - František Straka - trenér

   20:00 20:35
   20:35

   Český motorsport 2021 (6)

   21:05

   Fotbal: Philadelphia Union - Chicago Fire FC

   22:50

   Major League Soccer Highlights (13)

   23:20

   Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

   23:35

   Parkurová Global Champions - Berlín

Celý program