Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

PŘIZNAL, ŽE O NIC NEŠLO

Hamilton neudělal nic špatného, uznal šéf Red Bullu

Témata:

Šéf Red Bullu Christian Horner připustil, že Lewis Hamilton neudělal nic špatného, když ve Velké ceně Německa předjel Sebastiana Vettela, ačkoli byl o kolo zpět.

Vettel se na Hamiltona hodně zlobil, protože ten se podle něj neměl míchat do souboje na prvních místech. Brit se svým manévrem dostal mezi vedoucího Fernanda Alonsa a druhého Sebastiana Vettela, což dvojnásobný mistr světa označil za "stupidní krok".
 

Horner připustil, že Hamiltonův krok Vettela zbrzdil, ale kritiku Hamiltona odmítl. "Když se podíváte na pravidla, nikde se neříká, že jezdec o kolo zpět nesmí předjet jiného pilota, aby se znovu dostal do aktuálního kola," řekl Horner. "Je frustrující, že nás to stálo vteřinu. A je smůla, že Lewis nepředjel taky Fernanda," zalitoval Horner, který však svého pilota pochopil.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

"Emoce pilotů jsou samozřejmě velké," řekl Horner."Byla to pro něj neobvyklá situace, protože když je někdo o kolo zpět, většinou není dost rychlý, aby předjížděl jezdce z čela závodu. Ale Lewis byl na čerstvých pneumatikách," připomněl. "Sebovi se zdálo, že to zasáhlo do jeho závodu, což skutečně zasáhlo. Ale bylo to podle pravidel, Hamilton neudělal nic špatného, možná i pomohl svému týmovému kolegovi," dodal.
 

Velkou cenu Německa vyhrál Španěl Fernando Alonso na Ferrari před Britem Jensonem Buttonem z McLarenu a Finem Kimim Räikkönenem z Lotusu. Původně druhý dojel Němec Sebastian Vettel, ale za předjížděcí manévr na Buttona v předposlední kole dostal dvacetivteřinovou penalizaci a klesl na páté místo.

 

tn.cz / Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 17:15 19:00

   Fotbal: Chicago Fire - FC Dallas

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   Tankwa Trek

   19:30

   Mystic Sk8 Cup

   20:00

   Slovak Championship Open

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 17:30 19:00

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - Bergischer HC

   19:00

   MAXI TIP Poker Tour (16)

   19:30

   Tour de Mont Blanc

   20:00

   Fotbal: Paris Saint - Germain - Racing Strasbourg

   21:45

   UFC Main Event (8)

   22:35

   UFC Unleashed (6)

Celý Program