GALERIE šéfové prý viděli rudě

Hamilton a Vettel museli před GP USA změnit přilby, Brit zrušil skandální nápis

hamilton a vettel
Zdroj: isifa.com
Téma:

Lewis Hamilton a Sebastian Vettel museli v průběhu závodního víkendu Velké ceny USA v Austinu, do níž dnes večer odstartují z první řady, změnit vzhled své přilby. A Hamilton pro to měl hodně pikantní důvod, málem se postaral o prvotřídní skandál.

Hamilton se zase jednou neudržel a na twitteru prozradil, co znamená zkratka H.A.M. na zadní straně jeho žluté helmy, která pro comebackový závod ve Spojených státech měla americký design hvězd a pruhů. A rázem z toho byl poprask! Nikdo by si toho asi ani nevšiml, kdyby osmadvacetiletý Brit neprovalil, že nejde o zkratku jeho příjmení, ale název songu amerických rapperů Jay-Z a Kanye West „Hard as motherf****r“.

 

Tedy slogan dosti drsný a urážlivý na to, že Mezinárodní automobilová federace teprve před pár dny jezdce varovala, že nesmějí mluvit sprostě!

GALERIE: Přilby Lewise Hamiltona a Sebastiana Vettela

1
/
8
Zdroj: isifa.com
hamilton přilba

Hamilton měl přilbu na hlavě taky jen během pátečních tréninků, v sobotu se na dráze objevil v helmě, na níž nebylo po tom ani památky. Vrátil se ke své staré klasické žluté helmě v barvách jeho vzoru Ayrtona Senny, kterou používá už od začátku kariéry.

 

„Lewis se po vzájemné dohodě rozhodl dát do pryč,“ informoval tým McLaren. V kuloárech se ale říká, že tým z Wokingu už má Hamiltonových excesů plné zuby a že šéfové viděli rudě. Možná jsou ve skrytu duše tak trochu rádi, že Hamilton po sezoně zmizí do Mercedesu. To v německém týmu se na Hamiltona zjevně těší a mají z toho legraci. „To přece znamená „tvrdý jako Mercedes“, smál se sportovní ředitel německé automobilky Norbert Haug.

 

To, že FIA přistoupila k varování, které vyslala směrem k jezdcům, aby si dávali pozor na pusu, má zase na svědomí Sebastian Vettel. Na pódiu Velké ceny Abú Zabí před dvěma týdny si s Kimim Räikkönenem povídali tak, že jejich peprná slovíčka nikomu neunikla.

 

Vettel se pak sice veřejně omluvil, ale uhlídat se mu zřejmě dělá problémy. V Austinu to udělal znovu a použil slovo na „f“, i když netušil, že mikrofony jsou už zapnuté.

 

A právě Vettel musel také změnit helmu. Na jejím vršku se v USA původně skvěl známý slogan „Give You Wings“. Jenže „Red Bull ti dá křídla“ taky neprošlo, na vršku helmy zkrátka reklama být nesmí...

 

Velká cena USA začne na okruhu v Austinu už ve 20.00. Německý pilot Red Bullu Sebastian Vettel si v ní může zajistit třetí titul mistra světa v řadě. Musí ale získat o patnáct bodů víc než jeho jediný rival, Španěl Fernando Alonso z týmu Ferrari. Závod můžete sledovat na NOVĚ a VOYO.cz.
 

ija TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   FCSB - FC Slovan Liberec

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: Luton Town - Manchester United

   12:50

   Element (423)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Lincoln City - Liverpool FC

   09:00 10:45
   10:45

   UFC Countdown: Adesanya vs. Costa

   11:35

   Inside the Octagon: Adesanya vs. Costa

   12:00

   PENATI SLOVAK OPEN CHAMPIONSHIP 2020

   13:00

   NBA: Denver Nuggets - Los Angeles Lakers

   15:00

   Fotbal: Portland Timbers - Seattle Sounders FC

Celý program