Vypitý kalich hořkosti

Grosjean je cvok, čertil se po závodě v Japonsku Webber

Webber
Zdroj: isifa.com
Témata:

Mark Weber z Red Bullu startoval do Velké ceny Japonska z druhého místa. Poté, co ho pár vteřin po startu předjel domácí Kobajaši, přišel další smolný moment, kdy ho napálil Romain Grosjean. Weber byl z této kolize hodně naštvaný.

Webber po startu klesl na třetí příčku, ale ve druhé zatáčce ho trefil Grosjean. Australan musel neplánovaně do boxů, změnil strategii a z chvostu startovního pole se propracovával vpřed. Po ambicích na pódium skončil na konci první desítky.
 

"Pochopitelně nevím, co se stalo na startu, ale chlapi potvrdili, že to byl znovu cvok prvních kol Grosjean. My ostatní se každý víkend snažíme bojovat o slušné výsledky, ale on se v každém závodě snaží dostat do třetí zatáčky nejrychleji, jak to jen jde. Je to frustrující, protože už několik velkých jezdců na tom prodělalo. Možná by potřeboval další prázdniny," řekl v cíli pro televizi Sky třetí nejlepší jezdec posledních dvou sezon.
 

"Měl by se na sebe podívat, byla to naprosto jeho chyba. Kolik chyb můžete udělat, kolikrát můžete udělat stejnou chybu? Nehody v prvních kolech... Jo, jo... Na této úrovni je to pro něho velmi trapné," dodal.
 

ČTĚTE TAKÉ:
Naštvaný Alonso: Nechápu, Kimi tam neměl žádné místo
 

Vettel stylem start-cíl ovládl VC Japonska! Alonso boural
 

V závodě se Webber nevzdal a přešel na strategii jedné zastávky. "Dojet osm sekund za pátým místem je na to, že jsem byl v prvním kole zády ke směru jízdy a safety car zabočil dřív, než jsem dohnal skupinu, slušné. Vybrali jsme si kalich hořkosti až do dna, možná si budu muset dát několik whiskey a dosáhnout štěstí alespoň tak, ale v Koreji budu zpátky a budu pokračovat v tom, co dělám," slíbil Webber.

f1sports.cz / jpz TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:05 23:20

   NHL News

   23:20

   NHL: New Jersey Devils - Boston Bruins

   01:05

   adidas Rockstars

   01:35

   NHL: Montreal Canadiens - Ottawa Senators

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Ottawa Senators

 • Nova Sport 2

  • 22:25 00:25

   NBA: New Orleans Pelicans - Portland Trail Blazers

   00:25

   Florbal: Happee - Indians

   02:05

   NHL: New York Rangers - Washington Capitals

   09:00

   Basketbal: PAOK – Casademont Zaragoza

   10:35

   adidas Rockstars

   11:00

   Winter Games NZ - Freeski & Snowboard Slopestyle

Celý Program