Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

přestup roku?

Finská média mají jasno: KIMI se vrací do FERRARI!

Kimi Räikkönen
Zdroj: isifa.com
Témata:

Budoucnost Kimiho Räikkönena se propírá ze všech stran už pár týdnů a nyní je prý spekulacím konec, alespoň finská média v tom mají jasno. Noviny Ilta Sanomat hlásí, že 33letý pilot Lotusu se už rozhodl pro návrat do Ferrari.

Räikkönen, světový šampion z roku 2007 a vítěz úvodního letošního závodu, Velké ceny Austrálie,, se tedy nestane týmovým kolegou (zatím) trojnásobného mistra světa Sebastiana Vettela v Red Bullu.

 

Finova smlouva u Lotusu vyprší na konci sezony. "Iceman", který se v roce 2007 postaral o zatím poslední mistrovský titul pro věhlasnou italskou stáj, by tak měl ve Ferrari jezdit vedle Španěla Fernanda Alonsa.

 

 

Pikantní ovšem je, že Räikkönen se musel na konci roku 2008 z Maranella pakovat právě kvůli tomu, aby udělal místo Alonsovi. Ferrari ho raději štědře vyplatilo ze smlouvy.
Rozhodnutí Kimiho pro italskou stáj spustí kolotoč přestupů, to je jasné. Jisté je zatím jen jedno, znamená to konec Felipeho Massy u Ferrari.

 

Red Bull, kde na konci sezony končí Australan Mark Webber, by měl oznámit už v příštích dnech, kdo bude jezdit vedle Vettela, a zdá se, že už se rozhodl pro jiného Australana, čtyřiadvacetiletého Daniela Ricciarda z týmu Toro Rosso, která je jakýmsi "béčkem" Red Bullu.

 

 

Volné místo bude po odchodu Räikkönena samozřejmě také u Lotusu, horkým kandidátem je prý Němec Nico Hülkenberg, který letos pilotuje vůz Sauber.

 

Ferrari zatím spojení s Räikkönenem odmítá, řeči o přestupu údajně nemají "žádný reálný základ."

 

"Přestupový trh momentálně není naší prioritou, tou je jediná věc: podporovat boj Fernanda Alonsova v mistrovství světa," zaznělo z Ferrari. Alonso je třetím mužem průběžného pořadí šampionátu, na vedoucího Vettela ztrácí 39 bodů.

 

Mistrovství světa pokračuje po letní přestávce příští týden Velkou cenou Belgie ve Spa.

 

 

 

 

 

ija TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 14:05

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto3)

   14:05

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto2)

   15:00

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto GP)

   16:15

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Valencie

   16:30

   MS v kuželkách 2019

   17:00

   FK Jablonec - FC Astana

 • Nova Sport 2

  • 13:00 14:50

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   14:50

   UFC Connected (3)

   15:15

   UFC Connected (4)

   15:45

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   16:10

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

   16:35

   Rychlá kola (6)

Celý Program