F1: Pedro de la Rosa bude jezdit za HRT

Téma:

Pedro de la Rosa se dohodl s týmem HRT na dvouleté smlouvě.

Španělský pilot Pedro de la Rosa bude od příští sezony jezdit šampionát formule 1 za stáj HRT. Podrobnosti zveřejnila v pondělí agentura Reuters.

 

Pedro de la Rosa se dohodl s týmem HRT na dvouleté smlouvě. "Je to velmi důležitý krok v mé sportovní kariéře," uvádí De la Rosa v prohlášení, které zveřejnila v pondělí stáj HRT. "Tohle angažmá je pro mě ohromnou motivací, přijal jsem tuhle výzvu a jsem připravený tvrdě pracovat."

 

HRT je pátým týmem, kde bude De la Rosa ve formuli 1 působit. Začínal u Arrows v roce 1999. Pak závodil za Jaguar, McLaren a Sauber, nyní míří do HRT. Nejlepšího výsledku dosáhl v roce 2006 už McLarenu, kdy skončil druhý při Velké ceně Maďarska.

 

Martin Whitmarsh, šéf týmu McLaren, v němž De la Rosa dosud působil jako rezervní a testovací pilot, ocenil Španělův přínos a řekl, že nelze podceňovat roli, kterou Pedro de la Rosa ve stáji po dlouhé roky sehrával. "Pedro byl už od roku 2003, kdy do McLarenu přišel, velkým přínosem, jeho cenu si možná může uvědomit jen ten, kdo je součástí týmu. Jako testovací pilot je výjimečně pilný, na dráze a na simulátoru snad ještě víc, a jeho poznatky jsou spolehlivé a vysoce odborné," prohlásil Whitmarsh.

 

"Ale je to ještě o něčem jiném. Pedro je prototyp týmového hráče, jeho přítomnost je pro tým velkou motivací a možná i proto já osobně ho vždycky budu považovat za pravého přítele," dodal.

 

Whitmarsh naprosto chápe touhu čtyřicetiletého Španěla vrátít se k závodění. "V srdci je to pořád závodník. Proto mu rozumíme a podporujeme jeho rozhodnutí odejít do týmu Hispania-HRT, kde dostane místo závodního pilota. Přejeme mu hodně úspěchů, i když ho budeme velmi postrádat," vysvětlil Whitmarsh a oznámil, že McLaren zatím nespěchá s hledáním nového rezervního pilota, protože na testování a vývoj mají také Garyho Paffetta a Olivera Turveyho.

tn.cz / Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:30 02:05

   Fotbal: Ligue 1 - přehled sezony

   02:05

   Fotbal: Evropská liga - TOP momenty sezony

   02:15

   Laax Open

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Columbus Blue Jackets - Anaheim Ducks

   11:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 01:45 02:00

   NHL - TOP momenty sezony

   09:00

   Laax Open

   09:30

   World Cup of Pool 2019

   13:00

   Fotbal: FC Metz - Paris Saint - Germain

   14:45

   Fotbal: Olympique Lyon - Girondins Bordeaux

   16:25

   Czech Rally - Ohlédnutí za sezonou 2019

Celý Program