F1: Pedro de la Rosa bude jezdit za HRT

Téma:

Pedro de la Rosa se dohodl s týmem HRT na dvouleté smlouvě.

Španělský pilot Pedro de la Rosa bude od příští sezony jezdit šampionát formule 1 za stáj HRT. Podrobnosti zveřejnila v pondělí agentura Reuters.

 

Pedro de la Rosa se dohodl s týmem HRT na dvouleté smlouvě. "Je to velmi důležitý krok v mé sportovní kariéře," uvádí De la Rosa v prohlášení, které zveřejnila v pondělí stáj HRT. "Tohle angažmá je pro mě ohromnou motivací, přijal jsem tuhle výzvu a jsem připravený tvrdě pracovat."

 

HRT je pátým týmem, kde bude De la Rosa ve formuli 1 působit. Začínal u Arrows v roce 1999. Pak závodil za Jaguar, McLaren a Sauber, nyní míří do HRT. Nejlepšího výsledku dosáhl v roce 2006 už McLarenu, kdy skončil druhý při Velké ceně Maďarska.

 

Martin Whitmarsh, šéf týmu McLaren, v němž De la Rosa dosud působil jako rezervní a testovací pilot, ocenil Španělův přínos a řekl, že nelze podceňovat roli, kterou Pedro de la Rosa ve stáji po dlouhé roky sehrával. "Pedro byl už od roku 2003, kdy do McLarenu přišel, velkým přínosem, jeho cenu si možná může uvědomit jen ten, kdo je součástí týmu. Jako testovací pilot je výjimečně pilný, na dráze a na simulátoru snad ještě víc, a jeho poznatky jsou spolehlivé a vysoce odborné," prohlásil Whitmarsh.

 

"Ale je to ještě o něčem jiném. Pedro je prototyp týmového hráče, jeho přítomnost je pro tým velkou motivací a možná i proto já osobně ho vždycky budu považovat za pravého přítele," dodal.

 

Whitmarsh naprosto chápe touhu čtyřicetiletého Španěla vrátít se k závodění. "V srdci je to pořád závodník. Proto mu rozumíme a podporujeme jeho rozhodnutí odejít do týmu Hispania-HRT, kde dostane místo závodního pilota. Přejeme mu hodně úspěchů, i když ho budeme velmi postrádat," vysvětlil Whitmarsh a oznámil, že McLaren zatím nespěchá s hledáním nového rezervního pilota, protože na testování a vývoj mají také Garyho Paffetta a Olivera Turveyho.

tn.cz / Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Trofej solidarity a naděje ČTS by Moneta - Liberec

   13:05 14:50
   14:50

   RunTour - České Budějovice

   15:00

   Fotbal: Orlando City SC - Los Angeles FC

   16:45

   Element (419)

   16:55

   Kayaking Kerala - Part 1

   17:20

   Kayaking Kerala - Part 2

 • Nova Sport 2

  • UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

   13:00 15:00
   15:00

   NHL: Vegas Golden Knights - Dallas Stars

   16:45

   Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

   17:00

   Fotbal: San Jose Earthquakes - Minnesota United FC

   18:45

   Basketbal: Kyrie Irving - Kreativní zakončení 2015 - 2020

   19:00

   Basketbal: Giannis Antetokounmpo – NEJ akce 2015 - 2020

Celý program