Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Podvod ve Formuli 1? Renault vyšetřován kvůli podezřelé nehodě

Témata:

Mezinárodní automobilová federace FIA zahájila vyšetřování podezřelé nehody Nelsona Piqueta z loňského závodu v Singapuru.

Pamatujete ještě na závod v Singapuru v loňské sezoně? Ten, který vyhrál Fernando Alonso a ve kterém boural dnes již bývalý jezdec stáje Renault Nelson Piquet? Pokud ne, osvěžíme vám paměť.


Podívejte se na Piquetovu nehodu v Singapuru:Jede se třinácté kolo závodu a Nelson Piquet junior nezvládá svůj vůz, naráží do bariéry a na trať musí safety car. Nikomu v tuto chvíli není podezřelé, že jenom kolo před tím zajel do boxů pro palivo jediný pilot a to jeho týmový kolega Alonso. Ten se pak při jízdě safety caru vrací na trať a v pohodě se dotahuje na své soupeře. Poté, když musí jeho soupeři pro palivo, tak si bez problémů jede pro vítězství. Hned po závodě se vyrojily spekulace, že Piquet vše udělal záměrně a dokonce prý díky tomu dostal prodlouženou smlouvu...


To ale byly jen spekulace, nyní konečně existuje důvodné podezření, že to všechno nebyla jen shoda náhod. Piquet prý boural záměrně a na pokyn týmu. "Byla to moje chyba, dotkl jsem se zdi a ztratil kontrolu nad vozem, nic víc v tom nehledejte,“ řekl tehdy Piquet.Nyní by ale možná rád svá slova změnil, protože začalo vyšetřování. A kdo sdělil tuto supertajnou informaci o podivné týmové strategii? Všechno nasvědčuje tomu, že by se mohlo jednat právě o osobní mstu vyhozeného Piqueta. Brazilec se ve zlém rozešel s Renaultem před letošní Velkou cenou Evropy, poté co přes média ostře zkritizoval italského šéfa týmu Flavia Briatoreho.


Kdyby se podezření na podvod Renaultu potvrdilo, jednalo by se o jednu z největších afér ve formuli. FIA zatím mlčí, její mluvčí jen suše konstatoval: "FIA může potvrdit, že zahájila vyšetřování podezřelých událostí při některé z minulých Velkých cen.“


Jedno je ale jisté: tento případ jen tak nevyšumí do ztracena...

hrc TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 00:40 01:35

   Rebuy Stars Poker Show - MČR 2019 (3/3)

   01:35

   Infinite Trail

   02:05

   Fotbal: Orlando City SC - Atlanta United FC

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Cape Pioneer Trek

   09:30

   Cape Pioneer Trek Finals

 • Nova Sport 2

  • 01:15 02:05

   UFC Countdown: Cormier vs. Miocic 2

   02:05

   UFC 241: Cormier vs. Miocic 2

   08:00

   NZ Darts Masters

   13:00

   Sportovní originaly - 180 s Raymondem van Barneveldem 2

   13:25

   UFC Ultimate knockouts (1)

   13:50

   Element (394)

Celý Program