Den D pro Renault: Rada motorismu předvolá i Alonsa

Téma:

Pondělní zasedání Světové rady motorismu vynese ortel nad stájí Renault, která v loňské VC Singapuru podváděla, když donutila úmyslně bourat svého pilota Piqueta.

Celá kauza je vrcholem zákulisních machinací a touhy  vítězit za každé situace. Jak jinak si vysvětlit fakt, že Nelson Piquet se schválně vyboural, ohrozil bezpečnost svou i všech ostatních, jen proto, aby z toho profitoval jeho týmový kolega Fernando Alonso.


O faktu, že Piquet v Singapuru boural schválně jsme vám přinesli důkazy. Čtěte ZDE.


Piquetova bouračka měla janý cíl. Uměle vyvolat výjezd safety caru v době, kdy Alonso už měl natánkováno, přesto, že jeho zastávka v boxech byla naplánována až za několik kol později.


Alonso dělá mrtvého brouka, rada motorismu si jej přesto předvolá


Když se novináři zeptali Alonsa, jestli o plánu, který jej měl posadit na stupně vítězů, věděl, odpověděl, že ne. Ovšem popravdě tomu nikdo z motoristické branže nevěří. A už vůbec ne Světová rada motorismu.


Podle britských médií se Alonso o předvolání dozvěděl v pátek a považoval to za "velké překvapení".


Očekává se, že Alonso bude muset vypovídat o svém vztahu k Flaviovi Briatoremu, který sice tento týden odstoupil z postu šéfa týmu, ale zůstal manažerem několika pilotů. Vrcholný orgán FIA zřejmě zváží možný konflikt zájmu v případech, kdy šéf týmu je současně manažerem některého z pilotů.


"Viníci" Briatore a Symonds nemohou být potrestáni


Devětapadesátiletý Briatore by měl být v pondělí na jednání přítomen, zatímco technický ředitel Pat Symonds, který ve středu opustil Renault spolu s Briatorem, nikoli. Symonds je v současné době na dovolené ve Švýcarsku.


FIA podle všeho nebude moci potrestat Briatoreho ani Symondse, protože u Renaultu už nepracují. Sankcím ze strany FIA mohou být vystaveni pouze držitelé licence nebo zaměstnanci týmu. Přítomen jednání bude také Nelson Piquet junior, kterému prezident FIA Max Mosley již dříve slíbil imunitu, když bude vypovídat pravdu.

jpz TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Finále Východní konference NHL 2019

   23:20 01:00
   01:00

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights 2018

   01:55

   Fotbal: DFB - Pokal Finále 2018: Bayern Mnichov - Eintracht Frankfurt

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: New Jersey Devils - Pittsburgh Penguins

   11:00

   Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • World Darts Championship 2019

   22:05 01:00
   01:00

   Zvedni se z gauče (8)

   01:15

   Tipsport Premier League 2020

   09:00

   Fotbal: DFB - Pokal Finále 2019: RB Lipsko - Bayern Mnichov

   10:45

   UFC Reloaded (28)

   11:30

   FIVB Beach Volleyball - Tokio

Celý program