má ještě šanci?

DEN 87: Schumacher? Vypadá to, že JE KONEC, říká lékař

Michael Schumacher a Gary Harstein
Zdroj: isifa.com
Michael Schumacher a Gary Harstein
Téma:

87 dnů. Michael Schumacher je v kómatu už skoro celé tři měsíce. A bývalý lékař seriálu F1 Gary Hartstein tuší, že je zle. Dokonce se prý dozvěděl, že lékaři udělali chybu.

Gary Hartstein zachraňoval životy pilotům F1 přímo v závodech. Nyní už je v důchodu, ale pečlivě dění ve známém prostředí sleduje a komentuje na svém blogu. Zajímá ho i stav Michaela Schumachera. V tomto tématu je ale hodně kritický.


V nejnovějším blogu napsal Hartstein, že se dozvěděl o závažných pochybeních v úsudku lékařů. A je prý velmi pravděpodobné, že tento fakt zhoršil Schumacherovu naději na procitnutí.


Světlo světa dokonce spatřila i informace, že Schumacher byl původně letecky dopraven do špatné nemocnice. Vrtulník s ním prý zamířil původně do Moutiers. Až poté byt transportován o dalších 50 kilometrů dál, do fakultní nemocnice do Grenoblu, kde sídlí specialisté na léčbu mozku.


PSALI JSME


"Je možné, že zaměstnanci z nemocnice v Grenoblu cítí závazek nezveřejňovat žádné nové informace. A to navzdory tomu, že už je jasné, že prognózy jsou hodně ponuré," píše hodně smutná slova Hartstein.


"Jak plyne čas, tak je stále méně pravděpodobné, že se Michael nějak významně zotaví," dodává.


Právě z Hartsteinova blogu pochází komentáře o tom, že Schumacher ztratil přes 25 procent své tělesné váhy.


"Je to možné, dokonce hodně pravděpodobné. Ala tam ty následky nemusí být tak dramatické," myslí si lékař z prostředí F1.


ČTĚTE TAKÉ


"Pokud je pacient bezvládný, tak v kómatu opravdu jeho svaly nepracují, takže se dá očekávat snížení hmotnosti i ochabnutí svalstva. Jsou dvě výjimky. Srdce a membrána bránice. Bránice je stejně jako srdce skoro vždy aktivní, odolává atrofii lépe, než jiné svaly," říká Hartstein.


A tam je prý problém. "A když stroj dělá dýchání za vás, je to ten nejlepší způsob k tomu, aby docházelo k úbytku živé tkáně," vysvětluje Gary Hartstein.


Lékaři z nemocnice v Grenoblu stále mlčí a tak Schumacherův bývalý lékař mluví díky svým úsudkům za ně. Legenda F1 podle něj dýchá pomocí respirátoru, takže se jistý stupeň atrofie dá předpokládat. Zdá se, že Schumacherova naděje je opět menší.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VIDEO z pádu Michaela Schumachera: Pomoc přišla za 3 minuty

Německo pláče: Schumacher nereaguje na podněty, nepovedlo se ho probudit!

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   MotoGP - VC Teruelu (kvalifikace Moto3)

   10:00

   MotoGP - VC Teruelu (kvalifikace MotoGP)

   11:05

   MotoGP - VC Teruelu (závod Moto3)

   12:45

   MotoGP - VC Teruelu (závod MotoGP)

   14:15

   MotoGP - VC Teruelu (závod Moto2)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Paris Saint - Germain - Dijon FCO

   09:00 10:45
   10:45

   Nova Cup - Mikulov

   11:00

   UFC Unleashed (7)

   11:55

   Sestřih Evropské ligy UEFA (1)

   12:25

   Ligue 1 Preview (8)

   12:55

   Verbier E - Bike Festival

Celý program