Coulthard exkluzivě: V Praze jsem častěji než doma

Témata:

ROZHOVOR: Bývalý pilot F1, komentátor BBC a poradce Red Bull David Coulthard s námi hovořil o sérii DTM či Michaelu Schumacherovi.

David Coulthard zavítal opět do Prahy. Tentokrát zde ale nebyl za zábavou, čekala ho jednání. Přesto si před Velkou cenou Turecka udělal čas na rozhovor. A kdo podle něj vyhraje celý seriál? "Nejrychlejší budou redbully," říká Coulthard přesvědčivě.
 

Britský pilot letos začal startovat v německém okruhovém šampionátu DTM, na svět Velkých cen už ale nemyslí. I to prozradil v rozhovoru.
 

Davide, co děláte v Praze? Co vás přilákalo tentokrát?
Jak jistě víte, tak do Prahy jezdím velmi často. Tentokrát mě sem ale přivedlo mé podnikání. Zúčastním se zde jedné konference internetového herního portálu jehož jsem tváří, jinde budu mluvit o marketingu a sportu. Ale mám zde také spoustu přátel, takže se sem prostě rád vracím. Prahu miluji.
 

Když jste zmínil on-line hraní, tak se nejde nezeptat: hrajete poker?
Ano, poker si občas zahraji, ale musím říct, že jsem začátečníkem. Je to ale velmi oblíbená hra jejíž popularita stále roste.
 

Kolikrát za rok navštívíte Prahu?
Každý rok jsem tu několikrát. Jezdím také do Brna na závody MotoGP. Do Prahy podle mě jezdím častěji než domů do Skotska.
 

A jak často se objevujete na závodech F1? Býval jste skvělým pilotem…
Jsem na každé Velké ceně, protože spolupracuji jako komentátor s britskou stanicí BBC, ale také jako konzultant stáje Red Bull. Tam se podílím na marketingu a velmi mě těší neustálé zlepšování této stáje. Oba její jezdci jsou ve vedení šampionátu a to je skvělé.

Jako pilot závodíte v sérii DTM. Jak se vám tam daří?
Zatím mám za sebou pouze dva závody a musím říct, že je to zcela odlišné od závodů F1. V prvním závodě jsem skončil 12. a druhý jsem kvůli technické závadě nedokončil. Určitě tak je co zlepšovat, ale to mě motivuje. Určitě ty dva závody nepovažuji za neúspěšné. To je jako, kdyby se Federer začal věnovat squashi. Prostě něco úplně jiného.
 

Co je na seriálech DTM a F1 tak odlišné?
Oba monoposty jsou zcela odlišné. V F1 je například místo jen pro jednoho jezdce, pod kapotou má 800 koní a váží 600 kilo. To DTM váží 1100 kilogramů a pohání jej 500 koní. Má také mnohem užší pneumatiky a ani přítlak není stejný. Navíc v DTM máte na voze střechu, takže pocit ze závodění je úplně jiný než v F1.
 

Vraťme se ještě k formuli jedna. Kdo podle vás vyhraje Velkou cenu Turecka?
Bude velmi zajímavé sledovat, zda někdo překoná technické vymoženosti Red Bullu. A pokud ne, bude to mezi Vettelem a Webberem, kteří mají nejlepší vozy.
 

Celkově podle vás dopadne sezona jak?
Myslím, že vyhraje jeden z jezdců Red Bullu. Pokud přihlédnete k posledním dvěma závodům, vychází jako vítěz Webber, pokud k loňské sezoně, tak Vettel. Ale ve sportu nikdy vynikající výkony z minulosti nezajistí vynikající umístění v budoucnosti.
 

Co říkáte na návrat Michaela Schumachera?
Myslím, že Michael zjistil, že F1 se za dobu jeho nepřítomnosti změnila a že je těžší. Ale pro něj je důležité, že zase závodí, dělá mu to radost. Nemyslím si, že počítal s tím, že celý seriál vyhraje. Tenhle rok se mu to stejně nemůže povést, ale pokud za pár let Mercedes navrhne rychlé auto, tak proč by nemohl vyhrát?!
 

Vy sám podobný návrat neplánujete?
Mám za sebou patnáct sezon v F1 a řadu skvělých momentů. Tuhle část kariéry jsem uzavřel.

plp, hrc TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:20 00:35

   MotoGP - VC Valencie (závod MotoGP)

   00:35

   World Rookie Skateboard Finals & Swiss Epic

   01:05

   NHL: New Jersey Devils - Boston Bruins

   03:45

   NHL – akce měsíce

   04:05

   NHL: Vegas Golden Knights - Toronto Maple Leafs

   09:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 22:25 23:25

   UFC Reloaded (1)

   23:25

   UFC Reloaded (2)

   00:00

   Maxi Tip Poker Tour (25)

   00:25

   Házená: THW Kiel - TSV Hannover-Burgdorf

   02:05

   NBA: New Orleans Pelicans - Portland Trail Blazers

   09:00

   Basketbal: AEK – RASTA Vechta

Celý Program