Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

krutá analýza

Schumacherova naděje? Začíná to být špatné, říká bývalý lékař z F1

Michael Schumacher a Gary Harstein
Zdroj: isifa.com
Michael Schumacher a Gary Harstein
Témata:

Už jsou to dva měsíce. Michael Schumacher po nešťastné události při lyžování v Meribelu stále leží v kómatu. A i když lékaři prozradili, že legendu světa formule 1 postupně probouzejí, rojí se spekulace o tom, že něco není tak, jak tvrdí.

Vypadalo to pozitivně, i když byla nemocnice první dny doslova obležena televizními štáby z celého světa. Lékaři mluvili k věci, sdělovali podrobnosti. Pak ale zavládla doba mlčení. Manažerka Sabine Kehmová požádala média, aby prostranství u nemocnice v Grenoble opustila. Od té chvíle je vše podivné.


A to i navzdory tomu, že nemocnice na konci ledna vypustila informaci, že slavného pilota začal lékařský tým probouzet. Jenže do toho přišly komplikace se zápalem plic a opět se vyrojily spekulace. Bylo probouzení přerušeno?


"Tato fáze může trvat velmi dlouhou dobu. A je nám líto, že vede k mnoha nepochopením,"
odpovídá stále stejným tónem Schumacherova manažerka Sabine Kehmová.


PSALI JSME


Svůj nepříjemný názor ale přidal před 14 dny uznávaný odborník Gary Hartstein, bývalý pilot medical caru, tedy vozu zasahujícího při nehodách ve formuli 1. On sám není v týmu, který se o Schumachera momentálně stará. Ze zpráv, které ale unikají ven, si však skládá jistou mozaiku. A výsledek není zrovna příznivý.


"Považuji za samozřejmé, že kdyby se objevily nějaké dobré zprávy, už bychom o nich věděli," začal povídání na svém blogu.

 

ČTĚTE TAKÉ

NOVÉ KOMPLIKACE! Schumacher dostal nebezpečný ZÁPAL PLIC

Lékař popsal, co se teď děje se Schumacherem: Manželka Corinna má těžký úděl


"Pokud bychom věřili Bildu, kde jsem si přečetl strhující článek o Schumacherově léčbě, pak to nevypadá dobře. O odebírání sedativ jsme si přečetli už před dvěma týdny, a tak můžeme oprávněně předpokládat, že se jedná o dostatečně dlouhou dobu na to, aby v těle nebyly žádné látky, které by měly sedativní farmakologické účinky," říká Hartstein.


JAK TO BYLO:


"Pokud je má hypotéza ohledně sedace správná, je na čase položit si otázku o dýchání. Doufám, že Michael v současnosti dýchá bez pomoci skrze tracheotomii, která byla provedena přibližně před dvěma týdny,"
uvažuje Harstein.
 

Jenže pokud by Michael Schumacher nemohl být odstaven od respirátoru, znamenalo by to více než zlověstné zprávy.


REKONSTRUKCE UDÁLOSTI:

Jel Schumacher pomalu? Prý letěl 11 metrů vzduchem!

VIDEO Z KAMERY NA HELMĚ! Takhle Schumacher narazil do skály! Co vy na to?
 

"V tomto kontextu si jen nerad vzpomínám na slova Michaelova neurochirurga o hematomech v mozku "napravo, nalevo a uprostřed". Toho se bojím, mozkový kmen patří právě k těm věcem, které se nacházejí uprostřed...," přemýšlí bývalý lékař F1.


Probouzejí tedy Michaela Schumachera, nebo ne? A jaká je šance na jeho uzdravení? "Chcete čísla? Reflexy, o kterých čtu, jsou typické pro vegetativní stav, ale přibližně 50% pacientů se probudí, většinou s různým typem přetrvávajících dysfunkcí. Vyhlídky jsou nedobré. Nebo jinak, začínají být opravdu špatné," smutní Gary Hartstein.
 

Podobné se vyjádřil před pár dny i Bernie Ecclestone. "Mám strach ze špatných zpráv. Právě proto jsem se nikoho z Michaelovy rodiny ani jeho přátel neptal, jak na tom doopravdy je. Chtěl bych, aby se probudil jako náš Schumi, ne jako někdo jiný," řekl třiaosmdesátiletý vládce světa formule 1.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Probere se ještě Schumi? Podle Němců je s ním konec

Rodina Schumiho s ním oslavila v nemocnici narozeniny, přijela manželka, otec i bratr

autorevue.cz TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:00 14:25

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   14:25

   RunTour – Brno

   14:40

   Fotbal: SM Caen - Girondins Bordeaux

   16:15

   Barcelona Spartan Race

   16:55

   Fotbal: Stade Rennes - Lille OSC

   18:40

   Běhej lesy – Karlštejn

 • Nova Sport 2

  • 13:30 14:25

   UFC Unleashed (5)

   14:25

   Ragby: Saracens - Gloucester Rugby

   16:30

   UFC Main Event (3)

   17:25

   Ragby: Exeter Chiefs - Northampton Saints

   19:30

   Barcelona Spartan Race

   20:00

   Sportovní originály - 180 s Darylem Gurneym

Celý Program