je to vůbec formule?

Červená paráda v podání Ferrari! Tohle je budoucnost!

Ferrari budoucnosti
Zdroj: Twitter
Ferrari budoucnosti
Téma:

Tak ten si zamilujete! Vůz Formule 1 v úplně novém kabátě. Stáj Ferrari v úterý předvedla vizi svého monopostu budoucnosti. Tahle nádhera by se mohla brzy prohánět po okruzích.

Návrh je to převratný, ale byla by potřeba řádná úprava pravidel týkající se vozů Formule 1. A proto není náhodou, že tým z Maranella zveřejnil šokující snímky svého monopostu z budoucnosti na webových stránkách právě v den, kdy se v Ženevě sešla komise F1, aby jednala o podobě tohoto sportu v příštích letech.


Především se jedná o širších autech, pneumatikách a lepším přítlaku. Především tyto faktory by měly přispět ke změně designu vozu a tím být přitažlivější pro oko diváka.
 

Stroj se odlišuje především dvouplošným předním spoilerem, který dělá vizuálně vůz vyšším, a širokým zadním křídlem. Dalším zajímavým prvkem je rozšíření karoserie tak, že je ve stejné úrovni jako přední a zadní kola, což by mělo napomoci lepšímu obtékání vzduchu kolem monopostu. Další výhodou je bezpečnost, protože vozy by se v takovém případě nemohly navzájem zaháknout koly.
 

Když se podíváte na současnou podobu vozů F1 a srovnáte je s tímhle modelem, tak je to rozdíl pořádný. Ale Ferrari ke své vizi uvádí, že přeměna by mohla proběhnout bez zásadních zásahů do současných technických pravidel. Takže nereálné to rozhodně není!
 

Pokud by k úpravě pravidel došlo, tak stejně tuhle střelu neuvidíme na trati dříve než v roce 2017, protože je potřeba vše důkladně projednat a týmy, výrobci motorů a pneumatik budou potřebovat čas, aby se dokázaly změnám vhodně přizpůsobit.

Související témata:
F1
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Major League Soccer Highlights (7)

   20:30 21:00
   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   PENATI SLOVAK OPEN CHAMPIONSHIP 2020

   22:05

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (závod Moto3)

   23:00

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (závod MotoGP)

   00:05

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Leyton Orient - Tottenham Hotspur

   18:55 20:55
   20:55

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   21:10

   Fotbal: Luton Town - Manchester United

   23:05

   Fotbal: Stade Rennes - AS Monaco

   00:50

   Element (422)

   01:05

   UFC Reloaded (60)

Celý program