Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 5.10. 2014 13:53
GALERIE děsivé záběry

PRVNÍ VIDEO: Pilot F1 je po nárazu do jeřábu v kritickém stavu!

Zdroj: TV Nova

Závod formule 1 v japonské Suzuce byl předčasně ukončen ve 47. kole kvůli dešti a vážné nehodě Julese Bianchiho z Marussie, po níž museli na trati zasahovat zdravotníci. Pilot narazil do jeřábu a skončil v bezvědomí. Jeho stav je kritický.

Bianchi narazil do jeřábu, který odklízel trosky vozu Sauber po nehodě Adriana Sutila. Vyloučeno není ani to, že srazil i jednoho z traťových komisařů.

18

GALERIE: Nehoda Bianchiho v Suzuce

Zdroj: isifa.com

Drsná nehoda Bianchiho v Suzuce - 7

Hodnocení:

Bianchi je po vážné nehodě v nemocnici v bezvědomí a podle některých zpráv v kritickém stavu. Po Sutilově nehodě v zatáčce Dunlop na trať vyrazil safety car, byly vyvěšeny žluté vlajky a komisaři začali za pomoci jeřábu odklízet trosky. V té chvíli ale ve stejném místě dostal na sjetých pneumatikách a mokré trati smyk pětadvacetiletý francouzský pilot.
 

Z trati vyletěl ve stejném místě a levým bokem narazil místo do bariér do jeřábu. Levá zadní část jeho formule byla zaklíněna pod strojem a úplně zničená, Bianchi podle posledních zpráv utrpěl vážné zranění hlavy. Nepotvrzené informace hovoří o tom, že nikdo další při incidentu zraněn nebyl.
 

Na místě dlouho zasahovali záchranáři a Bianchi byl nakonec v bezvědomí sanitkou převezen do nemocnice, neboť vrtulník kvůli počasí nemohl vzlétnout.
 

"Je stále v bezvědomí, ale o jeho dalším zdravotním stavu zatím nemohu podat žádné bližší informace. Jakmile to bude možné, budu vás okamžitě informovat," řekl novinářům mluvčí mezinárodní federace FIA Matteo Bonciani.
 

Sutil celou situaci viděl na místě a médiím potvrdil, že Bianchiho nehoda byla velmi podobná té jeho. "Víceméně, jen výsledek je bohužel zcela odlišný," podotkl. "Déšť sílil, viditelnost se snižovala a já dostal auquaplaning," vysvětloval. Na místo okamžitě vyjely záchranné vozy a lékaři, kteří museli vzít zavděk sanitkou. "Myslím, že situace je kritická, jsem v myšlenkách s ním," prohlásil Sutil.
 

Nehoda okamžitě vyvolala mezi jezdci vlnu solidarity. Při vyhlašování na stupních vítězů ani nestříkali tradiční šampaňské. "Atmosféra tady není moc dobrá, protože jsem všichni viděli, že to auto je úplně zničené," řekl vítěz závodu Brit Lewis Hamilton.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Smrtící autonehoda? Slavný herec leží v kritickém stavu v nemocnici

Rytmus je mrtvý! Slovenský web zveřejnil fotografie brutální havárie

ČTK/jpz TN.cz