Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 6.10. 2014 11:37
NEPŘíJEMNÉ ZPRÁVY

Stav Bianchiho se zhoršil! Další operace hlavy a plicní ventilace

Bianchi
Zdroj: isifa.com

O zdravotním stavu pilota formule 1 Julese Bianchiho po jeho těžké nehodě v nedělní Velké ceně Japonska v Suzuce stále nejsou žádné oficiální informace. Bohužel se ale některé zdroje uvádějí, že Bianchi absolvoval další operaci hlavy a je napojen na přístroje zajišťující dýchání.

Některá francouzská média uvedla, že po úspěšné první operaci hlavy se jeho stav spíše zhoršil, údajně musel být napojen na přístroje a po novém krvácení do hlavy podstoupil další chirurgický zákrok.

 

Web britské televizní stanice Sky Sports dokonce uvedl: "Informace, že Jules dýchá sám, nejsou pravdivé, je napojen na umělou plicní ventilaci, jeho stav je velmi vážný."

 

Představitelé nemocnice Mie v Jokkaiči ani autority motoristického sportu dosud situaci nekomentovali. Za Bianchim se vydala do Japonska rodina. Jezdcova stáj Marussia v prohlášení oznámila, že s rodinnými příslušníky zůstanou na klinice i zástupci týmu a také představitelé stáje Ferrari, v jejíž jezdecké akademii Bianchi dorostl do formule 1.

Pětadvacetiletý Bianchi havaroval v deštivém závěru závodu. Po smyku vylétl z trati a místo do bariéry z pneumatik narazil levým bokem do jeřábu, který na místě odklízel vrak jiného vozu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VIDEO: Brutální nehoda v F1. Závodník bojuje v nemocnici o život

ČTK/jpz/ TN.cz