formule na nurburgringu

Alonso v prvním tréninku neujel ani kolo! Pneumatiky ale držely

Fernando Alonso
Zdroj: isifa.com
Fernando Alonso
Téma:

Úvodní trénink na nedělní Velkou cenu Německa formule 1 se obešel bez problémů s pneumatikami, jejichž exploze poznamenaly minulý týden britskou Grand Prix v Silverstonu. Nejlépe se s novým modelem s kevlarovou výztuží srovnal Mercedes, naopak Fernendo Alonso neujel ani kolo!

Jezdci Mercedesu Lewis Hamilton a Nico Rosberg potvrdili stoupající výkonnost v posledních týdnech. Třetí skončil australský pilot Red Bullu Mark Webber, jenž na německém okruhu vybojoval v roce 2009 své premiérové vítězství v seriálu mistrovství světa. Úřadující šampion Sebastian Vettel, jenž domácí Velkou cenu ještě nikdy nevyhrál, obsadil osmé místo.


Problémy s elektronikou pokazily úvodní trénink Ferrari. Španěl Fernando Alonso musel svůj vůz odstavit hned v prvním kole a nezaznamenal žádný čas. Druhý trénink je na programu od 14:00.


Závodníci v tréninku poprvé naostro vyzkoušeli nové pneumatiky Pirelli, které mají po incidentech v Silverstonu vyztužení kevlarovými pásy namísto ocelových. Jezdci ve čtvrtek varovali, že ze závodu odstoupí, pokud se budou problémy opakovat.


Mezinárodní automobilová federace FIA vydala na žádost Pirelli oficiální pokyn k užívání pneumatik. Týmy mají dbát na dodržování doporučeného nahuštění, nesmějí zaměňovat pravá kola za levá a v nastavení zadních kol se mají vyvarovat příliš velkého sklonu. Právě tyto praktiky přispěly podle vyšetřování italského výrobce společně s agresivními obrubníky v Silverstonu k problémům v předchozím závodě.


Závod Velké ceny Německa F1 budete moci sledovat v neděli na NOVA Sport a VOYO.

č TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Philadelphia Flyers - Washington Capitals

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: DFB - Pokal Finále 2019: RB Lipsko - Bayern Mnichov

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - TSV GWD Minden

   14:30

   Magazín Evropské ligy (16)

 • Nova Sport 2

  • Premier League Darts 2019

   09:00 11:30
   11:30

   Basketbal: Kawhi Leonard - NEJ akce 2015 - 2020

   12:00

   UFC Reloaded (27)

   12:45

   Element (414)

   13:00

   NBA: Týden s Tomášem Satoranským

   14:40

   Basketbal: Tomáš Satoranský - česká stopa v NBA

Celý program