Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 28. 7. 2013
JEZDCI PYKAJÍ

Alonso s Grosjeanem dostali v Maďarsku tresty. Co to udělalo s pořadím?

Fernando Alonso
Zdroj: Getty Images
Fernando Alonso nerespektoval ve Velké ceně Maďarska pravidla pro používání systému DRS.
Témata:

Piloti F1 Fernando Alonso a Romain Grosjean porušili při Velké ceně Maďarska pravidla a od sportovních komisařů vyfasovali tresty.

Alonso v dnešním závodě opakovaně použil předčasně systém DRS, sportovní komisaři ale po delším jednání nezměnili nic na jeho pátém místě, stáji Ferrari pouze uložili pokutu 15.000 eur (389.000 korun).
 

Systém DRS snižuje aerodynamický odpor vozů pomocí pohyblivého prvku v zadním přítlačném křídle a pilot jej může aktivovat jen v určitých zónách na trati a pouze v případě, že se přiblíží k soupeři, kterého se chystá předjet, na rozdíl menší než jedna sekunda.
 

Alonso se na Hungaroringu dokonce třikrát do tohoto limitu nevešel. Komisaři usoudili, že chyba byla na straně týmu, který jezdci chybně avizoval možnost zapnutí systému.
 

Na koberečku byl i pilot Lotusu Romain Grosjean, který nakonec dostal dvacetisekundovou penalizaci za zavinění kontaktu s Jensonem Buttonem z McLarenu.
 

Ani v tomto případě se pořadí nezměnilo a Grosjean zůstal šestý právě před Buttonem. Už v závodě byl Grosjean potrestán povinným průjezdem uličkou v boxech za opuštění trati při jiném předjížděcím manévru.

tn.cz / ČTK