Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 16.7. 2012 19:05
Tragédie na Rally Bohemia

Za smrtí závodníka Ceplechy (†35) byla příliš vysoká rychlost

Zdroj: TV Nova
Témata:

Vyšetřovatelé už znají pravděpodobnou příčinu včerejší tragické nehody na Rally Bohemia. Přestože šlo o závod, viníkem byla příliš vysoká rychlost nepřiměřená ostrosti zatáčky. Televizi Nova to dnes řekl mluvčí závodů Petr Eliáš.

Vážná nehoda zastavila a posléze ukončila včerejší závod Rally Bohemia. I přes poskytnutou pomoc zemřel navigátor Bohuslav Ceplecha. K nehodě došlo během třetí rychlostní zkoušky, když vůz Mitsubishi Lancer EVO IX ze stáje Semerád Rally narazil do stromu. Řidič Martin Semerád zůstává v nemocnici.
 

Minikamery ve voze používá tým Martina Semeráda k prezentaci. Teď ale odhalily i pravděpodobnou příčinu tragédie. Příznačně pro rally to byla rychlost.
 

Auto jelo úsekem vyšší rychlostí, než by mělo jet. Něco kolem 130 kilometrů za hodinu. Mitsubishi Lancer najížděl do mírné levotočivé zatáčky. Trať byla suchá, auto správně obuté, řidič ho měl do té doby pod kontrolou.
 

Mitsubishi narazilo do stromu a z něj odlétlo na druhý strom. Krátce po nehodě se spekulovalo o tom, že před autem přeběhl divák. Tato informace se ale nepotvrdila.
 

[IMAGEBOX_1096736]Během Rally Bohemia zemřel spolujezdec Ceplecha (†35)

[IMAGEBOX_1096736]


Bohuslav Ceplecha dřív závodil se Semerádovým otcem. S Martinem jel první rally před šesti roky. Časem se stali sehranou dvojkou. Měli našlápnuto k životní sezoně, byli první ve své kategorii.
 

Tragická smrt zkušeného navigátora otřásla všemi z prostředí motosportu. Na sociální síti už od včerejška přibývají vzkazy.
 

Bohuslav Ceplecha je od roku 2002 už dvanáctou obětí rally z řad závodníků. Naposledy zemřel letos v květnu po nehodě při Rallye Český Krumlov navigátor a muzikant Aleš Zimolka.
 

fim / s přispěním Ondřeje Špalka TN.cz