VIDEO: Děsivě vypadající srážka formulí, dva zranění

Téma:

Otevřená zlomenina nohy, zlomenina dvou bederních obratlů a otřes mozku. To je rezultát kolize, která se odehrála při tréninku v kalifornské Sonomě na závod americké série IndyCar.

Jsou to dva měsíce a osm dní, co při tragické nehodě mexické odnože americké automobilové série NASCAR zemřel jezdec Carlos Pardo. Mezi tím byli motorističtí fanoušci svědky několika dalších kolizí, ale žádná nedopadla tragicky.


Automobilový sport je nebezpečný. Vozy létají po trati v obrovských rychlostech a piloti musí dělat důležitá rozhodnutí během zlomku vteřiny. Ale většinou vidí před sebe a vědí, co je čeká. To ale nelze říct o nehodě, která otřásla seriálem IndyCar a skončila nepříjemným zraněním pro dva jezdce.


Za vše může zrádná zatáčka


Jak je vidět, i trénink před samotným ostrým závodem může být nebezpečný. A to hlavně, když je na trati záludná zatáčka, za kterou prostě není vidět. To se stalo osudným francouzskému jezdci Nelsonu Philippovi, který po smyku zůstal stát v nepřehledném místě na trati, kde do něj nejprve mírně narazil Venezuelan E.J. Viso a vzápětí jeho vůz v plné rychlosti trefil Australan Will Power. Francouz utrpěl otevřenou zlomeninou nohy a je jasné, že na pedály si nějaký čas nedupne.


Nejdrsnější nehody při závodech formulí i rallye naleznete ZDE.


Také vítěz nedávného závodu v Edmontonu Power si odnesl z havárie zranění. Podle agentury AP utrpěl Power zlomeninu dvou bederních obratlů a otřes mozku. Philippe byl ihned po převozu do nemocnice operován.


"Bylo to dost vážné. Je potřeba tady udělat něco s bezpečností, protože ta zatáčka je hodně nebezpečná," uvedl Powerův krajan a kolega z týmu Penske Ryan Briscoe. "Ta nehoda byla strašlivá," dodal vítěz kvalifikace Skot Dario Franchitti.

hrc TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: FC Hradec Králové - AC Sparta Praha B

   10:25 12:30
   12:30

   Překvapení evropského fotbalu (2)

   12:45

   Ligue 1 Preview (20)

   13:15

   NHL: Buffalo Sabres - Washington Capitals

   15:00

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Eintracht Frankfurt

   16:45

   NHL: Colorado Avalanche - St. Louis Blues

 • Nova Sport 2

  • Nejlepší momenty roku 2020 na Nova Sport

   10:45 11:45
   11:45

   NHL: Colorado Avalanche - St. Louis Blues

   13:30

   Magazín NBA Action (4)

   13:55

   Ride Aletsch - Geraldine Fasnacht

   14:25

   Ligue 1 Preview (20)

   14:55

   Fotbal: Toulouse FC - Grenoble Foot 38

Celý program