Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

VIDEO: Děsivě vypadající srážka formulí, dva zranění

Témata:

Otevřená zlomenina nohy, zlomenina dvou bederních obratlů a otřes mozku. To je rezultát kolize, která se odehrála při tréninku v kalifornské Sonomě na závod americké série IndyCar.

Jsou to dva měsíce a osm dní, co při tragické nehodě mexické odnože americké automobilové série NASCAR zemřel jezdec Carlos Pardo. Mezi tím byli motorističtí fanoušci svědky několika dalších kolizí, ale žádná nedopadla tragicky.


Automobilový sport je nebezpečný. Vozy létají po trati v obrovských rychlostech a piloti musí dělat důležitá rozhodnutí během zlomku vteřiny. Ale většinou vidí před sebe a vědí, co je čeká. To ale nelze říct o nehodě, která otřásla seriálem IndyCar a skončila nepříjemným zraněním pro dva jezdce.


Za vše může zrádná zatáčka


Jak je vidět, i trénink před samotným ostrým závodem může být nebezpečný. A to hlavně, když je na trati záludná zatáčka, za kterou prostě není vidět. To se stalo osudným francouzskému jezdci Nelsonu Philippovi, který po smyku zůstal stát v nepřehledném místě na trati, kde do něj nejprve mírně narazil Venezuelan E.J. Viso a vzápětí jeho vůz v plné rychlosti trefil Australan Will Power. Francouz utrpěl otevřenou zlomeninou nohy a je jasné, že na pedály si nějaký čas nedupne.


Nejdrsnější nehody při závodech formulí i rallye naleznete ZDE.


Také vítěz nedávného závodu v Edmontonu Power si odnesl z havárie zranění. Podle agentury AP utrpěl Power zlomeninu dvou bederních obratlů a otřes mozku. Philippe byl ihned po převozu do nemocnice operován.


"Bylo to dost vážné. Je potřeba tady udělat něco s bezpečností, protože ta zatáčka je hodně nebezpečná," uvedl Powerův krajan a kolega z týmu Penske Ryan Briscoe. "Ta nehoda byla strašlivá," dodal vítěz kvalifikace Skot Dario Franchitti.

hrc TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 17:00 18:45

   NHL: Vegas Golden Knights - Calgary Flames

   18:45

   NHL News

   19:00

   Odpolední sportovní noviny

   19:05

   Off-road Maraton (7)

   19:25

   Rychlá kola (11)

   19:55

   NHL – akce měsíce

 • Nova Sport 2

  • 17:05 19:05

   NBA: Sacramento Kings - Boston Celtics

   19:05

   RunTour – Pardubice

   19:15

   NHL: Vegas Golden Knights - Calgary Flames

   21:00

   UFC Reloaded (3)

   22:00

   UFC Fight Night: Blachowicz vs. Jacare

   00:00

   Element (400)

Celý Program