Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 15.7. 2012 11:36
SMRT NA ZÁVODECH

Během Rally Bohemia zemřel spolujezdec Ceplecha (†35)

Zdroj: TV Nova
Témata:

Vážná nehoda zastavila a posléze ukončila letošní ročník Rally Bohemia. I přes poskytnutou pomoc zemřel navigátor Bohuslav Ceplecha.

K nehodě došlo během třetí rychlostní zkoušky, když vůz Mitsubishi Lancer EVO IX ze stáje Semerád Rally narazil do stromu.
 

K havarované posádce brzy dorazili záchranáři, kteří Ceplechu několik desítek minut resuscitovali na místě a pak i během převozu do nemocnice, ale jejich snaha byla bohužel marná. Řidič Martin Semerád byl s lehčím zraněním transportován vrtulníkem do nemocnice.
 

"Při nehodě byl vážně zraněn spolujezdec Bohuslav Ceplecha, který přes veškerou péči záchranných složek následkům těžkého zranění podlehl. Organizační výbor následně rozhodl, že rally bude ukončena," dodal ředitel Rally Bohemia Jan Mochan s tím, že vyjadřuje hlubokou soustrast pozůstalým.
 

Řidič Semerád: Je to moje oblíbená soutěž
 

Tragickou ironií osudu je skutečnost, že Rally Bohemia do této chvíle patřila k favorizovaným závodům řidiče posádky Martina Semeráda. "Patří k mým oblíbeným soutěžím, ikdyž jsem ji ještě nikdy nedokončil," řekl na svých webových stránkách před závodem Semerád.
 

Martin Semerád – Bohuslav Ceplecha
Zdroj: Mediafax Posádka Martin Semerád - Bohuslav Ceplecha. Ilustrační snímek

 

Právě na Rally Bohemia si chtěli Semerád s parťákem Ceplechou udržet a pojistit vedení v Mezinárodním mistrovství České republiky "Ano, stále vedeme, ale musíme zde uspět, abychom naší pozici upevnili. Rád bych navázal na výsledek z Českého Krumlova a uděláme proto s Bohoušem, co budeme umět,“ dodadl Semerád.
 

Rally Bohemia je považována za jeden z vrcholů tuzemské sezony. Letos jí poznamenala celá řada dalších nehod a karambolů. Už v první sobotní rychlostní zkoušce havarovali Roman Kresta i Juho Hänninen a ze závodu odstoupili. Už v pátek nedokončil shakedown další z favoritů Mads Ostberg.

tn.cz / Mediafax