Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 14.5. 2015 15:02
video 500 mil indianapolis

ŠÍLENÝ LET! Hvězdný Castroneves se podruhé narodil

Helio Castroneves
Zdroj: YouTube.com
Helio Castroneves

Děsivou nehodu má za sebou brazilský pilot Helio Castroneves. Slavný jezdec havaroval při tréninku formulové série IndyCar na závod v Indianapolis. To, že přežil, byl dodatečný dárek k jeho 40. narozeninám.

V neděli 10. května oslavil Helio parádní životní jubileum. A už se těšil, že přichází čas oblíbeného závodu. Legendárních 500 mil Indianapolis třikrát vyhrál. Jenže letos to asi nedopadne...


Seběhlo se to rychle. Castroneves dostal smyk a po nárazu do bariéry se jeho monopost vznesl do vzduchu jako papírový model. Na chvíli si musel připadat jako pilot - ne však formule, ale letadla. Udělal se svým vozem přemet a pak dopadl na všechna čtyři kola."Čekal jsem tvrdý dopad, jak to v těchto případech bývá, ale s vozem jsem dosedl na trať překvapivě měkkce," ulevil si.


K vozu Castronevese se okamžitě seběhli záchranáři, ale jak už jste mohli vidět při rozhovoru po nehodě - Brazilec byl v pořádku a v dobré náladě.


Vždy usměvavý Brazilec patří mezi nejpopulárnější piloty v sérii IndyCar. Proslulé jsou především jeho oslavy vítězství. Když se mu podaří vyhrát, šplhá na ochranný plot, za což si vysloužil přezdívku Spiderman


V amerických formulích závodí od roku 1998, předchozí sobotu absolvoval již třístý závod. Svojí kariéru spojil s týmem Rogera Penskeho, nejúspěšnější americkou stájí, za níž závodí již šestnáctou sezónu. Titul v celém seriálu IndyCar mu ale zatím uniká, čtyřikrát Castroneves v závěrečném pořadí šampionátu skončil na druhém místě.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 22:50

   Valencia CF - Villarreal CF

   22:50

   NHL News

   23:00

   Večerní Sportovní noviny

   23:05

   NHL: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

   01:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   09:00

   Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 22:40 23:30

   UFC Now (12)

   23:30

   NBA: Los Angeles Clippers - Golden State Warriors

   01:30

   Rychlá kola (4)

   02:05

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   04:05

   Natural Track Luge - World Cup (Deutschnofen)

   04:30

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Kicking Horse)

Celý Program