Semerád byl diskvalifikován z Britské rally, vůz neprošel technickou kontrolou

Martin Semerád - 10
Zdroj: Jan Čech
Téma:

Český jezdec Martin Semerád byl v neděli pozdě večer diskvalifikován z Britské rally, která byla závěrečným podnikem mistrovství světa v automobilových soutěžích, když jeho vůz neprošel závěrečnou technickou kontrolou.

Semerád přitom skončil v závodě druhý v pořadí PWRC, což mu zajistilo celkové třetí místo v hodnocení seriálu pro rok 2011. Z trofeje se ale český jezdec neradoval dlouho. Při technické kontrole jeho vozu vyšlo najevo, že horní uložení tlumičů neodpovídá homologaci pro Mitsubishi Lancer EVO IX.
 

"Po poradě jsme rozhodli, že nemá smysl se proti rozhodnutí odvolávat. Víme, jak podobné případy dopadly v minulosti," uvedl šéf týmu Semerád Rally Josef Semerád. "Na obrázku v homologačním listu je místo kulaté podložky v horní části uložení trojúhelníková. Tak to prostě je. O tom, zda to mohlo přinést nějakou výhodu, nemá smysl spekulovat. Díl jsme dostali od renomovaného úpravce soutěžních aut a bohužel jsme nekontrolovali, jestli je tam správná podložka. Mrzí mě snažení celého týmu a hlavně posádky, která podala perfektní výkon a zajela tak, jak potřebovala, aby se dostala na celkové třetí místo v PWRC. Všechno přišlo vniveč. Víc asi nemá smysl to komentovat," dodal Semerád.
 

Tým Semerád Rally přišel kvůli vyloučení ze soutěže o důležité body v šampionátu a propadl se z míst na stupních vítězů.
 

Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Fotbal: Classic match Ligue 1: Olympique Lyon - Paris Saint - Germain

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Sale Sharks - Wasps

   12:50

   Běhej lesy - Slavkovský les

   13:00

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - Frisch Auf! Göppingen

 • Nova Sport 2

  • Premier League Darts 2018

   09:00 11:00
   11:00

   Desert Dash - Ultra MTB Competition

   11:30

   Běhej lesy - Slavkovský les

   11:45

   CZECH Classic Open 2020

   12:00

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   12:15

   UFC Reloaded (39)

Celý program