Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 13.6. 2009 21:09

BOURAČKA: Při rallye šampion Loeb zrušil auto v kotrmelcích

Zdroj: YouTube.com
Témata:

Šestkrát se jeho vůz otočil ve vzduchu a pak tvrdě dopadl na zem. Tak vypadala nehoda Sebastina Loeba při rallye Acropolis.

Pro největšího favorita na vítězství tak závod skončil. Nejblíže k vavřínovým věncům tak má Fin Hirvonen.


Z Loebova auta zbyla pouze hromada šrotu. Z vážně vypadající nehody ale nakonec vyvázl lídr mistroství světa nezraněný.


Francouzský mistr světa Sebastian Loeb byl v průběžném pořadí před druhým dnem soutěže na třetím místě. Už první sobotní rychlostní zkoušku však nezvládl a po osmi kilometrech havaroval. Francouzův vůz skončil daleko mimo trať a po dopadu ztratil kolo. Tým Citroen ale potvrdil, že pilot i se svým spolujezdcem Danielem Elenou jsou v pořádku.


"Byla to moje chyba. Stalo se to ve velké rychlosti, najel jsem levou stranou vozu předním kolem na velký kámen a poslal auto do vzduchu. Pětkrát nebo šestkrát jsme se otočili," konstatoval francouzský pilot po havárii.

"Auto je zničené. Neexistuje žádná šance se do závodu zítra vrátit. Je to za námi, ale hlavní věc je, že jsme v pohodě," oddechl si Sebastian Loeb v servisním parku v Loutraki, když se dostal zpět do péče týmu.


Pro Loeba je to teprve třetí předčasný konec v závodě rallye od roku 2006. Naposledy neprojel cílovou metou v roce 2008 při Švédské rallye. "Je to pro něco úplně nového, ale máme před sebou ještě hodně závodů," uzavřel Loeb.


Acropolis rallye:
Pořadí po 2. etapě
: 1. Hirvonen - Lehtinen (Fin./Ford Focus WRC) 3:07:33,0, 2. Ogier - Ingrassia (Fr./Citroën C4 WRC) +1:50,1, 3. Latvala - Anttila (Ford Focus WRC) +2:44,2, 4. Novikov - Moscatt (Rus., Aus./Citroën C4 WRC) +3:49,8, 5. Villagra - Diaz (Arg./Ford Focus WRC) +4:03,1, 6. Rautenbach - Barritt (Zimb., Brit./Citroën C4 WRC) +4:11,9, ...14. PROKOP - TOMÁNEK (ČR/Mitsubishi Lancer Evo IX) +13:12,4.

jvl, jpz TN.cz