Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Rallyový jezdec Prokop vyměnil navigátora Tománka

Témata:

Český závodník Martin Prokop mění krátce před začátkem své premiérové sezony v rallyové MS s vozem specifikace WRC spolujezdce. Jana Tománka nahradí Zdeněk Hrůza.

Prokop zdůvodnil změnu na postu navigátora zhoršenou komunikací s Tománkem, který jej doprovázel na tratích v posledních šesti sezonách. V roce 2009 se dokonce stali mistry světa v juniorské kategorii. "V poslední sezony jsme s Jendou měli problémy ve vzájemné komunikaci. Je běžné, že máme na mnoho věcí odlišné názory, ale jejich rozdílnost jsme přestali využívat ku prospěchu věci a často i z banalit vznikalo zbytečné napětí," poznamenal Prokop.
 

"Pro výkon a úspěch v rally je atmosféra v autě velmi důležitá a my jsme se dostali do mrtvého bodu, ze kterého se neumíme pohnout. Určitě mám na tom svůj podíl, proto jsem to jen těžko sám v sobě řešil a doufal, že nová výzva v podobě WRC nás znovu nastartuje. Nakonec jsme se však dohodli na ukončení spolupráce. Jendovy kvality a zkušenosti mi v průběhu mé kariéry ohromně pomohly, zažili jsme spolu spoustu úžasných věcí, prodýchali si mnoho sportovních emocí a já mu musím za vše upřímně poděkovat," doplni závodník, jenž bude letos jezdit s Fordem Fiesta WRC.
 

Uvolněné místo po Tománkovi zaujme Zdeněk Hrůza, který zase neodlučitelně patřil k předloňskému českému šampionovi Pavlu Valouškovi. Hrůza však neodolal Prokopově nabídce účastnit se závodů mistrovství světa. "Nic víc v rally prostě není a já chci Martinovi poděkovat za tuto šanci. Ale ještě větší dík patří Pavlu Valouškovi za naše společné starty, za spoustu zkušeností, které jsme mohli oba načerpat a jeho týmu za pochopení, se kterým mé rozhodnutí přijal," uvedl Hrůza.
 

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:50 11:05

   Moto GP - VC Aragonie (kvalifikace Moto GP)

   11:05

   Moto GP - VC Aragonie (závod Moto3)

   12:15

   KITE LIFE (5)

   12:30

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Aragonie

   12:45

   Moto GP - VC Aragonie (závod Moto GP)

   14:15

   Moto GP - VC Aragonie (závod Moto2)

 • Nova Sport 2

  • 10:45 11:15

   Sestřih Evropské ligy UEFA (1)

   11:15

   Cyklomagazín (4)

   11:25

   Běhej Lesy – Boletice

   11:40

   FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína

   13:25

   Házená: SC Magdeburg - Rhein-Neckar Löwen

   15:05

   Fotbal: Stade Rennes - Lille OSC

Celý Program