Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Prokop měl v úvodu Německé rallye pořádný karambol, ale je v pořádku

Témata:

Český jezdec Martin Prokop v pátek, první den Německé rally, havaroval, když v druhé rychlostní zkoušce v dešti vyletěl ze silnice mezi vinice. Pilotovi ani jeho spolujezdci Janu Tománkovi se nic nestalo.

Prokop odstartoval do soutěže slibně, první rychlostní zkoušku absolvoval v nejrychlejším čase třídy SWRC. Náročných čtyřiadvacet kilometrů po cestičkách mezi německými vinicemi zvládnul o pouhých šest desetin sekundy rychleji než jeho největší soupeř, Fin Juho Hänninen. Druhá rychlostní zkouška však přinesla déšť, v němž Prokop narazil do betonových schodů a letěl třicet metrů do vinice.
 
"Jestli jsem si něco před závodem přál, bylo to sucho,“ uvedl zklamaný Prokop pro webové stránky ewrc.cz. "Na mokrém asfaltu máme s fiestou naprosté minimum zkušeností. Přesto jsem se rozhodl nezvolnit, skutečně jsme potřebovali útočit na každém metru trati.“ Na prvním mezičase český reprezentant skutečně získal k dobru dalších 1,2 vteřiny.
 
"Na přední kola jsme na erzetu, kterou skrápěl hustý déšť, nazuli pneumatiky s měkčí směsí, jejichž chování pro mě není stoprocentně čitelné. V rychlé zatáčce zafungovaly paradoxně lépe, než jsem čekal, očekávané nedotáčivé sklouznutí bylo menší, než jsem předpokládal, a zatáčku jsme projeli více vnitřkem. Tam ale číhaly kamenné schůdky do vinohradu, o které jsme škrtli. Kolo bylo ve velké rychlosti okamžitě pryč a neřiditelné auto opustilo trať rovně do vinice,“ popsal Prokop okamžik, který zmařil naděje na kvalitní výsledek.
 
"Jezdecká chyba mě pochopitelně nesmírně mrzí. Ale avizovali jsme, že žádné taktizování pro nás nepřichází v úvahu a pojedeme na hranici možností. Bohužel jsme se na okamžik v nesprávném místě ocitli za ní,“ dodal. "Snad si udobříme majitele vinice, ve které jsme přistáli. Nejspíš už tuším, u koho budu muset nakoupit letošní vánoční dárky,“ zažertoval pilot.
 
Tým podle manažera Quirina Mullera vyhodnotí míru poškození vozu, a pokud to situace umožní, nasadí posádku v rámci pravidel SuperRally zpět do závodu. „Penalizace, kterou za neabsolvování dnešních testů dostaneme, bude obrovská. Rally je ale nevyzpytatelná disciplína a do cíle budou zbývat stále ještě dva dny. Budeme v servisu bojovat se stejným nasazením, jako naše posádka na trati,“ uvedl Muller.

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:35 03:30

   Fotbal: Orlando City SC - New York Red Bulls

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Atlanta United FC - D.C. United

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   World of Freesport Special: Best of Climbing

   11:30

   PDC Czech Darts Open 2019

 • Nova Sport 2

  • 02:15 04:00

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

   09:00

   World Matchplay Darts 2019

   11:30

   Element (392)

   11:40

   UFC Now (17)

   12:30

   Attakwas Extreme

   13:00

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

Celý Program