Portugalskou rallye ovládl Francouz Ogier

Francouz Sebastien Ogier s vozem Citroën DS3 WRC se stal vítězem Portugalské rallye, která byla třetím podnikem mistrovství světa.

Druhý skončil Ogierův krajan a stájový kolega Sebastian Loeb, třetí místo obsadil Fin Jari-Matti Latvala s fordem.

Ogier zaznamenal své třetí vítězství v rally a obhájil zároveň loňský triumf z Portugalska. Sedmadvacetiletý Francouz potvrdil, že se mu daří zejména na šotolině. S nástrahami kamenité trati se v průběhu víkendu nejlépe vypořádaly citroeny, na druhém místě za Ogierem dojel Sebastian Loeb.

Fordům se totiž na jihu Evropy vůbec nedařilo a všechny posádky se potýkaly s technickými problémy. Nejlépe si počínal Jari-Matti Latvala, jehož možná stála lepší umístění sobotní třináctá erzeta, kdy musel dojet do cíle jen s provizorně upevněnou poloosou. Mikko Hirvonen, který také v sobotu bojoval s autem, nakonec dokázal v poslední soutěžní den vylepšit průběžnou pátou příčku na čtvrté místo.

Drama nabídla i závěrečná Power Stage, při které si nejlépe počínal Sebastian Loeb a ke druhému místu získal k dobru další tři bodusové body. Vyrovnal tak bodový zisk Fina Mikko Hirvonena v průběžné klasifikaci světového šampionátu.

Portugalská rally, 3. závod MS v automobilových soutěžích

Konečné pořadí (po 17. rychlostních zkouškách): 1. Ogier - Ingrassia (Fr./Citroën DS3 WRC) 4:10:53,4, 2. Loeb - Elena (Fr./Citroën DS3 WRC) +31,8, 3. Latvala - Anttila (Fin./Ford Fiesta RS WRC) +3:22,1, 4. Hirvonen - Lehtinen (Fin./Ford Fiesta RS WRC) +6:16,3, 5. Wilson, Martin (Brit./Ford Fiesta RS WRC) + 7:48,5, 6. H. Solberg - Minor-Petrasko (Nor., Rak./Ford Fiesta RS WRC) +10:17,4.

Průběžné pořadí MS (po 3 z 13 podniků): 1. Hirvonen a Loeb 58, 3. Latvala 48, 4. Ogier 41, 5. P. Solberg 31, 6. Ostberg 28.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.