U SOUSEDŮ

Ogier v Polsku vyhrál pátou rallye v sezoně, Prokop byl desátý

Sébastien Ogier skončil na Akropolis rallye překvapivě brzy.
Zdroj: Getty Images

Francouzský mistr světa Sébastien Ogier s volkswagenem vyhrál Polskou rallye a díky pátému vítězství ze sedmi dosavadních soutěží v sezoně zvýšil náskok v čele šampionátu. Čech Martin Prokop s fordem obsadil poslední bodovanou desátou pozici.

Třicetiletý Ogier na šotolinových tratích s centrem ve městě Mikolajki vedl v 18 z 22 erzet a svého norského týmového kolegu Andrease Mikkelsena porazil o 1:07,7 minuty. Třetí dojel s odstupem další více než minuty Belgičan Thierry Neuville, jenž zajistil týmu Hyundai druhé umístění na stupních vítězů v sezoně.

Ogier vyhrál i závěrečnou power stage a zvýšil náskok v čele průběžného pořadí na 50 bodů. Druhý zůstal jeho další kolega z Volkswagenu Jari-Matti Latvala. Finský pilot dojel pátý, pouhých sedm desetin sekundy za svým krajanem Mikkem Hirvonenem na Fordu, který před pěti lety vyhrál poslední Polskou rallye v rámci MS.

Prokop obsadil desáté místo a po úvodních dvou nedokončených rallye popáté za sebou bodoval. V průběžném pořadí mu patří devátá pozice.