video rallyový svět

Na slavném Monte Carlu zrušili erzetu! Na Loeba přišlo moc lidí

Sebastian Loeb
Zdroj: isifa.com
Sebastian Loeb

Sebastian Loeb by klidně mohl jezdit rally dál a byl by pořád hodně rychlý. A Robert Kubica je nepoučitelný, opět létal z trati ven! Slavné Monte Carlo ukázalo, že rallyový svět se nemění!

Premiérová rally nové sezóny mistrovství světa se jako už tradičně jela na jihu Francie. Devítinásobný mistr světa Sebastian Loeb sice zmizel z rallyového sportu před dlouhými 14 měsíci, ale při návratu opět ukázal, že je mistrem svého oboru.
 


 

První den mu nestačil ani úřadující šampion Sebastian Ogier, který hned v první "erzetě" chytil ztrátu téměř půl minuty. Loeb vyhrál hned čtyři rychlostní zkoušky a spousta fanoušků očekávala jeho osmý triumf v Monte Carlu.
 

Jenže v osmém měřeném testu přišla drobná chyba, při které Loeb urval zadní kolo a tím v podstatě umožnil Sebastianovi Ogierovi jasné vítězství. Desetiminutová penalizace byla krutým vyústěním nehody.
 


 

Rychlost ale ukázal i Polák Robert Kubica, který vyhrál už čtyři erzety, nakonec ale také dvakrát havaroval. Před posledním dnem vede Ogier o 42 sekund před Latvalou. Čech Martin prokop je na průběžném 8. místě, ale na první příčku ztrácí už 8 minut a 17 sekund. Těsně za ním je Loeb.


O popularitě Rally Monte Carlo svědčí i kuriózní průběh 9. rychlostní zkoušky. Tu museli pořadatelé zrušit, neboť na ní přišlo více diváků, než bylo bezpečno.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 18:55 20:45

   Házená: SC Magdeburg - SG Flensburg - Handewitt

   20:45

   RunTour - Pardubice

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   Fotbal: Paris Saint - Germain - FC Nantes

   22:50

   NHL - akce měsíce

   23:00

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 20:00 21:30

   Czech Open 2019

   21:30

   Rebel Prague Darts Masters 2019 - Souboj Legend Ohlédnutí za šipkařskou exhibicí s účastí Phila Taylora

   21:45

   Element (402)

   22:00

   Basketbal: Iberostar Tenerife - Brose Bamberg

   23:40

   Fotbal: AS Saint - Étienne - OGC Nice

   01:25

   NBA – akce měsíce

Celý Program