Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Lopraise čeká Rallye hedvábné stezky, test na Dakar

Témata:

V Petrohradu odstartuje druhý ročník Rallye hedvábné stezky i s českou účastí

Jeden z hlavních testů na příští ročník dakarské rallye čeká posádky automobilů a kamionů od soboty v Rusku. V Petrohradu odstartuje druhý ročník Rallye hedvábné stezky a na startu bude mít opět zastoupení i Česká republika.
 

Na rozdíl od loňského roku však bude česká účast výrazně menší. Přihlášeny jsou pouze dvě posádky - v kategorii kamionů Aleš Loprais a mezi automobily Peter Mikula. Celkem je ve startovní listině 48 posádek osobních vozů a 16 kamionů.
 

Pro všechny připravili ruští pořadatelé symbolickou trať, která končí v dějišti příští zimní olympiády v Soči. Trasa je dlouhá přes 4000 kilometrů a je na ni 2014 kilometrů speciálních zkoušek. Cíl soutěže, nad kterou převzal záštitu ruský premiér Putin, je příští sobotu.
 

Loni se umístil na "bedně"
 

Loprais obsadil před rokem na Rallye hedvábné stezky třetí místo a vysoké ambice má i letos. Jeho hlavními soupeři budou opět posádky továrního týmu Kamaz.
 

"Víme, že konkurence bude obzvlášť tvrdá, a i když vyrážíme do boje proti továrním sestavám jako malý rodinný tým, nevzdáváme se, máme pro závodění velké srdíčko. Poctivě jsme makali na vývoji závodního vozu, aby šel s dobou, ten současný je snad nejblíže absolutní špičce," uvedl Loprais na svých oficiálních internetových stránkách.

Lopraisova tatra je prý výkonnější a lépe akceleruje. "Podstatné je ale i to, že proti typu z posledního Dakaru je o 500 kilo lehčí. Dosáhli jsme toho promyšlenými váhovými úsporami a také stavbou zcela nové nástavby, kterou jsme vytvořili ve vlastních dílnách a použili na ni nové materiály," řekl Loprais.

tn.cz / ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 08:55 09:00

   Sportovní noviny

   09:00

   Moto GP - VC Aragonie (trénink Moto3)

   09:55

   Moto GP - VC Aragonie (trénink Moto GP)

   10:55

   Moto GP - VC Aragonie (trénink Moto2)

   11:45

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Aragonie

   12:00

   FIA CEZ - závody na okruzích (4)

 • Nova Sport 2

  • 08:00 10:00

   FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína

   10:00

   Fotbal: Racing Strasbourg - FC Nantes

   11:40

   UFC Unleashed (8)

   12:30

   Kart Grand Prix Le Mans

   13:00

   PSV Eindhoven - Sporting CP

   14:40

   MAXI TIP Poker Tour (17)

Celý Program