Loeb vyhrál DÍKY DRTIVÉMU FINIŠI Argentinskou rallye

Francouz Sébastian Loeb vyhrál pošesté v řadě Argentinskou rally, když se do čela závodu MS dostal až v závěru, v němž předstihl dalšího pilota stáje Citroën Sébastiena Ogiera. Ten klesl na třetí místo, druhý skončil Fin Mikko Hirvonen.

Loeb dostal hned během úvodní páteční etapy minutovou penalizaci za předčasný příjezd do časové kontroly a dlouho to nevypadalo na to, že by mohl v Argentině navázat na pět předchozích výher v řadě.

Ogier měl před nedělními čtyřmi měřenými úseky více než čtyřicetivteřinový náskok na Hirvonena, za kterým se těsně držel Loeb.

Jenže Ogier v neděli havaroval, poškodil svůj vůz a závěr rally musel absolvovat bez posilovače řízení, což se na jeho časech projevilo.

Mladý Francouz postupně ztrácel ze svého náskoku, o který definitivně přišel v poslední 19. rychlostní zkoušce. Kromě Loeba se před něj dostal i Hirvonen, kterého od celkového prvenství dělily 2,4 vteřiny. Ogier zaostal za zkušenějším krajanem o 7,3 vteřiny.

Loeb vyhrál třetí letošní závod mistrovství světa a udržel se v čele průběžného pořadí seriálu. "Je to neuvěřitelné vítězství, o kterém jsme po penalizaci ani nesnili. Jsem opravdu šťastný a spokojený s tím, jak jsme jeli včera a dnes," uvedl Loeb.

Český závodník Martin Semerád obsadil celkově čtrnáctou příčku, v kategorii produkčních vozů skončil pátý.