Francouz Loeb vede po první etapě Bulharské rally, Raikkönen havaroval

Druhý Dani Sordó ze Španělska ztrácí na svého týmového kolegu necelou půlminutu, třetí je Solberg.

Do sedmého podniku mistrovství světa v automobilových soutěžích vstoupil nejlépe Francouz Sébastien Loeb, který vyhrál v pátek úvodní etapu Bulharské rally. Závod měl velmi dobře rozjetý Fin Kimi Raikkönen, ovšem ve čtvrté rychlostní zkoušce havaroval.

Raikkönen vyvázl bez zranění

Raikkönen držel po třech měřených úsecích velmi dobrou čtvrtou pozici, jenže v poslední páteční erzetě po 19 kilometrech havaroval. Mistr světa ve Formuli 1 z roku 2007 i jeho spolujezdec vyvázli bez zranění, a přestože jejich Citroën skončil na střeše a ještě narazil do stromu, mohli by v sobotní druhé etapě stát opět na startu.

Nejvýhodnější pozici bude mít před dalšími dvěma etapami Bulharské rally dosavadní lídr šampionátu Loeb, který na asfaltu vyhrál všechny čtyři testy. "Máme za sebou velmi dobrý start. Auto fungovalo perfektně," pochvaloval si šestinásobný světový šampion.

Druhý Dani Sordó ze Španělska ztrácí na svého týmového kolegu necelou půlminutu. Třetí místo drží Petter Solberg z Norska. Nejlepší z továrního týmu Ford je Fin Mikko Hirvonen na čtvrté pozici, jeho stájový kolega Jari-Matti Latvala se drží za ním.

Druhá etapa startuje v sobotu již v 6:43 středoevropského letního času. Vítěz Bulharské rally, která je premiérově zařazena do seriálu mistrovství světa, bude znám v neděli kolem poledne.