FANDA brázdí Intercontinental rally

Vlasta Korec v rally
Zdroj: FANDA
Témata:

Dnes 28. ledna odstartovala ve španělské Almeře Intercontinental rally a FANDA, jako mediální partner české stáje KB system offroad team, bude u toho. Logo FANDY se objeví na dvou závodních speciálech BOWLER WILDCAT a třech doprovodných vozidlech.

Intercontinental rally začíná ve španělské Almeře, jede se přes Maroko a Mauretánii. Závodní konvoj by měl dorazit 10. února do senegalského Dakaru. Před závodníky leží 5 tisíc náročných kilometrů, které jsou rozděleny do čtrnácti etap.

 

Do africké pouště i pohoří Atlas se vydá také český tým KB systém offroad, trojnásobný držitel mistrovského titulu ČR v offroadmaratonu. Šéfem a majitelem týmu je Vlasta Forejt, který bude řídit jeden z týmových závodních speciálů Bowler Wildcat. Za volantem druhého pak usedne známý moderátor Vlasta Korec.

 

Intercontinental Rally se poprvé konala v roce 2011, letos je to tedy třetí ročník a česká účast je hojná. Závod je určen pro motocykly, čtyřkolky i automobily a soutěží se ve dvou kategoriích – race a adventure. Zatímco první je ostrá soutěžní, druhá je volnější a určená pro ty, kteří nechtějí primárně závodit, ale i poznat Afriku a okolí soutěžní trasy.

 

Ostré soutěžní posádky KB systém offroad týmu budou tvořit Vlasta Forejt s jeho dlouholetým spolujezdcem a navigátorem Vlastou Jenčem a moderátor Vlasta Korec s kaskadérem Petrem Hnětkovským.

 

„Už teď mě svrbí dlaně, podobnou rallye jsem zažil už třikrát (1x Dakar v jižní Americe a 2x Silk Way rally v Rusku), tohle ale bude úplně jiné. Navíc předtím to bylo vždy za volantem novinářského vozu, a to je velký rozdíl. Cesta vozem s novináři je dobrodružný výlet, zatímco závodní vůz znamená adrenalin se vším všudy,“ řekl Vlasta Korec.

 

„Poslední týdny života před závodem jsem se neměl moc času věnovat přípravě fyzické, ačkoliv se celoročně sportu aktivně věnuju. Administrativní sprint, který mě zaměstnal před startem závodu, byla docela nepříjemná zkušenost. Na druhou stranu vím, že přípravy, které dělají někteří půl roku, jdou zvládnout za měsíc – rozhodně to ale nebudu opakovat,“ řekl Vlasta Forejt


FANDA, který je mediálním partnerem závodního týmu, bude africkou jízdu obou jezdců sledovat.


 

FANDA

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:45

   NHL: St. Louis Blues - Toronto Maple Leafs

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: St. Louis Blues - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   NHL: Philadelphia Flyers - Ottawa Senators

   12:55

   World Rookie Tour - Part 1

 • Nova Sport 2

  • 23:30 06:00

   UFC Fight Night: Overeem vs. Rozenstruik

   09:00

   Fotbal: Montpellier HSC - Paris Saint - Germain

   10:45

   Element (402)

   11:00

   Maxi Tip Poker Tour (28)

   11:30

   World Rookie Tour - Part 1

   12:00

   NBA: Dallas Mavericks - New Orleans Pelicans

Celý Program