Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 9.1. 2015 15:00
argentinská poušť

Drsný Dakar! Převrácená tatra, českého motorkáře zachraňovali

Zdroj: buggyra.com
Témata:

O zrádnosti té rally se už toho napsalo opravdu hodně. Ale dakarské dobrodružství stále překvapuje i ostřílené borce. Pro český kamion Martina Kolomého to byl smolný den. Za záchranu vrtulníkem vděčí i motocyklista Zdeněk Gottwald.

Kolomý doháněl ztrátu z předchozího dne. Bohužel rychlost si vybrala daň v podobě velkého nárazu v jednom z řečišť a převrácení Tatry na bok. Zpět na kola paradoxně pomohl Tomáš Vrátný, kterého právě česká posádka před pár kilometry dříve předjel.


"Byla to hrozná rána!" ulevil si Kolomý v cíli. Když jsme se chystali předjet, tak najednou přišla hrozná rána, Tatra vylítla do vzduchu a už jsme leželi. Musím poděkovat Tomášovi Vrátnému a jeho posádce, že nám pomohli zpět na kola. Bohužel nám pak ještě chvíli trvalo dát auto do pořádku, takže jsme ztrátu naopak ještě nabrali. Nevadí, stále jsme v závodě a bojujeme dál, nic není ztraceno," věří Martin Kolomý.


To česká motocyklová pětice se ztenčila, po potížích s technikou ve čtvrté etapě odstoupil Zdeněk Gottvald. Noc údajně strávil v poušti, do bivaku ho posléze dopravil vrtulník a nyní se snaží přebukovat letenku domů.


Aleš Loprais dojel v páté etapě Rallye Dakar na čtvrtém místě a v průběžném pořadí soutěže kamionů se posunul na třetí příčku. Český pilot manu má o osm sekund lepší čas než ruský obhájce prvenství Andrej Karginov, na vedoucího Eduarda Nikolajeva ztrácí Loprais 27 a půl minuty. Další české kamiony před půlnocí do cíle nedorazily.


Polepšil si i motocyklista David Pabiška, jemuž v průběžném pořadí patří 31. místo. V interním souboji opět předčil krajana Ondřeje Klymčiwa a celkově má před ním k dobru 21 minut.


Etapu mezi chilskými městy Copiapó a Antofagasta, v níž se závodníkům měřil čas na úseku dlouhém 458 kilometrů, vyhrál čtyřnásobný vítěz Dakaru a obhájce loňského prvenství Marc Coma. Druhý muž průběžného pořadí snížil náskok vedoucího španělského krajana Joana Barredy na deset a půl minuty.
 

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:05 01:05

   NHL: Vegas Golden Knights - San Jose Sharks

   01:05

   NHL: Carolina Hurricanes - Washington Capitals

   09:00

   Ranní Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Carolina Hurricanes - Washington Capitals

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

 • Nova Sport 2

  • 22:00 00:00

   UFC Fight Night: Overeem vs. Oleinik

   00:00

   Valencia CF - Villarreal CF

   01:45

   Sestřih Evropské ligy UEFA (12)

   02:15

   Házená: Füchse Berlín - THW Kiel

   09:00

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   10:45

   Ligue 1 Highlights (33)

Celý Program