Dramatickou Francouzskou rallye vyhrál Ogier

Domácí závodník Sebastien Ogier s vozem Citroen vyhrál v neděli Francouzskou rally, v cíli v Haguenau za ním skončili Španěl Dani Sordó a Nor Petter Solberg. Český jezdec Martin Prokop skončil patnáctý.

Francouzská rally byla tvrdou bitvou mezi Ogierem, Solbergem a Sordem, a zatímco Nor ztratil v sobotu, když prorazil pneumatiku, Sordó Ogíera proháněl až do konce a v cíli na něj ztratil jen 6,3 vteřiny.

Sebastien Loeb vedl po prvních dvou rychlostních zkouškách, ale pak musel kvůli poruše motoru svého Citroenu odstoupit. Litovat toho musel hned dvakrát, protože pořadatelé zvolili cílovým městem Haguenau, které je Loebovým rodištěm.

Ogier, který vyhrál letos popáté, tak v průběžném pořadí šampionátu ztrácí dva závody před koncem už jen tři body na svého krajana Sebastiena Loeba, který rally nedokončil.

"Skvělý pocit, ale v závěru to bylo hodně těžké," uvedl Sebastien Ogier. "Je to samozřejmě dobré pro pořadí šampionátu, teď by to ještě chtělo dvě dobré rally na závěr," dodal Francouz.

Druhý Sordó připustil, že je zklamaný, že nevyhrál. "Jsem spokojený, i když je v tom také zklamání, v závěru jsem měl vítězství na dosah."

Přesto Dani Sordó vyjel pro stoupence minicooperů vůbec nejlepší dosavadní výsledek a podruhé v sezoně se umístil na stupních vítězů. Po třetím místě v Německu získal druhou příčku ve Francii.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Francouzská rally (konečné pořadí):
1. Ogier - Ingrassia (Fr./Citroen DS3 WRC) 3:06:20,4, 2. Sordó - Del Barrio (Šp./Mini Cooper WRC) +6,3, 3. P. Solberg -Patterson (Nor., Brit./Citroen DS3 WRC) +1:23,8, 4. Hirvonen - Lehtinen (Fin./Ford Fiesta RS WRC) +3:26,6, 5. Latvala - Anttila (Fin./Ford Fiesta RS WRC) +3:30,3, ... 15. PROKOP - TOMÁNEK (ČR/Ford Fiesta S2000) +14:12,4.