Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Česká šampionka: Chlapy štve, že je poráží blondýna ve formuli

Zdroj: Dušan Vrbecký
Témata:

Konkurence možná roste americké automobilové závodnici Danice Patrickové. A je dokonce z Čech.

Kráska, která by klidně mohla soutěžit o titul miss - Edita Prášková ale měří síly s ostatními v úplně jiné disciplíně. Je nejlepší evropskou pilotkou formule v závodech do vrchu.


Edita Prášková je mistryní Evropy v jízdě do vrchu


Pětadvacetiletá usměvavá blondýnka pilotuje formuli už deset let a má na kontě celou řadů úspěchů. V roce 2007 jako první žena v historii zcela ovládla závod mistrovství ČR formulí v jízdě do vrchu, loni ve stejné disciplíně dokonce dosáhla na titul nejlepší evropské závodnice. "Cením si toho, je to asi můj největší úspěch," tvrdí dívka, která žije ve vesničce Kynice na Vysočině. 


Edita Prášková
Zdroj: oficiální zdroj

 

Lásku k rychlým kolům zdědila po otci. I on závodí. "Nemám bráchu a někdo to podědit musel," směje se. I její otec Jaroslav Prášek sbíral v závodech do vrchu ceny, Edita už ho prý ale předehnala. "Má víc cen, než já. A už si od ní občas  i nechám poradit," říká.


Edita po otci zdědila svou první formuli Delfín, teď už má ale vlastní stroj. "Je silnější, než s čím jezdím já. Ale svézt se nemůžu, nevedju se tam," ukazuje Jaroslav Prášek u soutěžního stroje své dcery. Té alespoň předává letité zkušenosti a zdá se, že nadmíru dobře. Edita Prášková totiž na závodech pravidelně poráží i své mužské kolegy. "Už si zvykli, že jezdím, je to takové zpestření, ale určitě jim nejde moc pod nos, když je porazí blondýna," vtipkuje.

 

Talentovaná závodnice ale nehodlá žít jen ze slávy za volantem. Studuje medicínu a letos bude skládat státnice. Pak bude zubařkou. "Medicína je pro mě prioritou, závodění je jen koníček," tvrdí. Věnovat se mu chce ale i dál. "Třeba si na závodech otevřu pojízdnou ordinaci pro soupeře," směje se. Tráit je prý ale přece jen bude i nadále přece jen svými soutěžními časy.

Dušan Vrbecký TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:45 15:10

   Moto GP - VC Francie (závod Moto GP)

   15:10

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   17:05

   Fotbal: AS Monaco - Amiens SC

   18:50

   NHL News

   19:05

   Fotbal: Olympique Lyon - SM Caen

   20:50

   Element (387)

 • Nova Sport 2

  • 14:00 15:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   15:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   16:30

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   17:45

   Off-road Maraton (2)

   18:10

   Czech rally 2019 (2)

   18:35

   Total Fight - Snowboard Slopestyle

Celý Program