Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 23.12. 2012 20:40
zimní inspektor

Zimní inspektor: Ještěd nabízí skvělé lyžování a perfektní zázemí a servis

Skiareál Ještěd
Zdroj: Oficiální zdroj
Skiareál Ještěd

Zimní inspektor byl dnes na Ještědu. Tamní lyžařský areál je na nápor lyžařů připravený. K technickému sněhu dnes dokonce ještě další centimetry nasněžily. Jak areál dopadl v hodnocení?

Velký kladem ještědského areálu je jeho dostupnost. Z Prahy vám s nadsázkou stačí dát před Libercem jeden blinkr a do hodiny jste na místě. Stejnou cestu volil třeba Adam Smetana s Šárkou Beránkovou. Odskočili si zalyžovat z pražských Kobylis. „Kdyby byla lépe prohrnutá silnice, tak by to bylo ještě rychlejší,“ komentovala cestu Šárka Beránková.
 

A hned další věc potěší. Zaparkujete nejen zadarmo, ale jako jediní v republice dokonce pod střechou. Takže při cestě domů vás nečeká žádné ometání. U pokladen dnes nebyly zatím žádné fronty. Zdražilo se. Ale jen o DPH. „Když přijde typická rodina – dvě děti a dva dospělí - bez dvaceti korun u nás zaplatí 1400 korun za celodenní lyžování,“ vypočítává Jan Svatoš, ředitel skiareálu Ještěd.
 

Že by na vás v půjčovně lyže nezbyly, se prý nikdy nestane. Jen za helmu si musíte připlatit. „Jeden ski set na celý den stojí 540 korun a pro dítě 300,“ tvrdí vedoucí půjčovny lyží Jakub Rossmann.
 

 

Je tu moderní lanovka i zázemí s levnou jídelnou. A lyžuje se na obou stranách Ještědu. Celkem je tu 10 kilometrů sjezdových tratí všech obtížností. Ta nejdelší měří 1730 metrů. Lyžařská škola je tu samozřejmostí. Pro děti je na Ještědu speciální park i s pásem i hlídáním. Ještěd je zajímavý i večerním lyžováním.
 

Je tu i největší kabinová lanovka v zemi - staví až u Ještědu. Za jízdu dáte 75 korun. Známý hotel ale otevře až pozítří. Noc tu pro dva vyjde na 2150 korun, večeře na pětistovku.
 

Asi největší slabina celého areálu je v místě, kde se sbíhají hned tři sjezdovky. Trochu to připomíná zúžení v přesýpacích hodinách. Je to úzké a nebezpečné místo. Jen kvůli téhle vadě Ještěd získává stříbro, jinak by to byla jasná zlatá medaile.

tn.cz / gar

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 21:35

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   21:35

   Truck Racing Magazine (2)

   21:55

   Proběhni.se 2019

   22:05

   Spartan Race – Kutná Hora

   22:15

   Sestřih Evropské ligy UEFA (12)

   22:45

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • 20:40 21:30

   UFC Unleashed (3)

   21:30

   Off-road Maraton (1)

   22:00

   UFC Fight Night: Overeem vs. Oleinik

   00:00

   Valencia CF - Villarreal CF

   01:45

   Sestřih Evropské ligy UEFA (12)

   02:15

   Házená: Füchse Berlín - THW Kiel

Celý Program