zimní inspektor

Skiareál Myšák pod Pradědem je ideální pro rodiny s dětmi

Zimní inspektorka Eliška Gmiterková se vydala zkontrolovat skiareál Myšák v Karlově pod Pradědem.

Myšák je skiareál s dětským názvem ale rozhodně není jen pro malé lyžaře. Z kopce, na který vyjedete jedním centrálním vlekem, vedou hned tři sjezdovky - dvě červené a jedná modrá. Ta je kilometr dlouhá a je určena hlavně pro rodiny s dětmi. "Je široká a pozvolná, dlouhá, takže ty děti si tam opravdu zajezdí. Výborně upravené, téměř se nečeká,“ pochvalují si návštěvníci areálu.

 

Fronta na vlek tu dnes nebyla. Přesto je třeba říct, že místní kotva už má své nejlepší roky za sebou a někteří by uvítali větší komfort. "Sedačka by možná byla pohodlnější. Bylo by to příjemné. Ne, stačí takhle, vždyť jsme na horách!“ Návštěvníci se teda ohledně staré lanovky neshodnou. Příští rok však už bude všechno jinak. "Na jaře příštího roku budeme stavět lanovou dráhu,“ říká vedoucí areálu Jaroslav Lukeš.

 

 

Ještě na lyžích si můžete dojet až do bufetu. Nejčastěji tady vydávají jídla do ruky v ceně do 50 korun. Polévku - dnes byla česněčka - za 30 korun, svařák koupíte také za stejnou cenu. Pokud by vám k obědu párek v rohlíku nebo hamburger nestačili, najíst se můžete i v nedalekém penzionu. Na výběr mají z devíti hotových menu a také pizzu.

 

K Myšákovi na sjezdovku můžete vzít i své nejmenší ratolesti - je tu lyžařská školička i malý kopec pro sáňkaře. Sjezdovky jsou tu v celkové délce 2450 metrů za 350 korun za celý den lyžování. Velké parkoviště je zdarma, v areálu nechybí ani půjčovna nebo lyžařská škola. Jediné velké mínus je starý vlek. Takže Myšákovi dáváme stříbro.

Eliška Gmiterková tn.cz / hru

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: St. Louis Blues - Chicago Blackhawks

   21:05 23:25
   23:25

   Večerní sportovní noviny

   23:30

   Finále Západní konference NHL 2017

   01:30

   MotoGP - Racing together

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Classic match Ligue 1: Olympique Lyon - Paris Saint - Germain

 • Nova Sport 2

  • UFC 223: Khabib vs. Iaquinta

   22:05 00:35
   00:35

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   02:25

   Basketbal: De’Aaron Fox - Koše z protiútoku

   09:00

   Premier League Darts 2018

   11:00

   Desert Dash - Ultra MTB Competition

   11:30

   Běhej lesy - Slavkovský les

Celý program