zimní inspektor

Skiareál Čerťák v Jeseníkách - skvělé lyžování, horší zázemí

Zimní inspektor tentokrát navštívil málo známý zimní areál Čerťák v Jeseníkách. Ocenil ho ale jen „lepším bronzem“.

Za devatero horami ukrytý mezi Malou Morávkou a Horním Václavovem tak, že je pro přesponí docela problém ho najít, leží nově otevřený skiareál Čerťák. A právě špatné značení a provizorní cesta kazí první dojem.
 

Po překonání této překážky se před vámi ale otevírá vzorně upravená osmisetmetrová sjezdovka a moderní lanovka. "Lanovka je to čtyřsedačková, kapacita 2500 lidí za hodinu, takže opravdu bez front,“ tvrdí zástupce majitele areálu Jan Mitáš. To se líbí i Strnadovým, kteří zajeli otestovat novou sjezdovku se svými malými dětmi až z Brna. "Vypadá to pěkně,“ konstatuje Martin Strnad.
 

Velkým negativem celého areálu jsou záchody, které jsou zatím skutečně primitivní. V případě potřeby svůj účel ale zcela jistě splní. Ani při občerstvení tu nečekejte žádné zázraky. "Máme párek v rohlíku, zelňačku, řízek s chlebem, hamburger a obloženej rohlík,“ vypočítává obsluha rychlého občerstvení. Ochota a sympatický úsměv ale umí divy. Navíc za svačinku pro sebe a kameramana zimní inspektor zaplatil jen 40 korun. Že uje obsluha příjemná a milá, potvrzují i jiní lyžaři.
 

 

Celodenní permanentka tve skiareálu Čerťák přijde dospělého na 450 korun. V areálu funguje půjčovna lyží a o víkendech lyžařská škola i školka. A pro ty, kteří si netroufají na lyže, tu mají i jednu specialitu - půjčovnu sáněk.
 

Obrovskou výhodou je, že na stejnou permanentku můžete jezdit také v okolních areálech a všechna místa spojuje bezplatný skibus. Sečteno a podtrženo: Dobrý dojem z lyžování kazí hodně slabé zázemí, které tu slibují dostavět do příští zimy. Velkým pozitivem je pak příjemný personál a skibus. Zatím je to ale lepší bronz.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

tn.cz / gar

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Házená: THW Kiel - Frisch Auf! Göppingen

   18:55 20:35
   20:35

   Karel Abraham - první Čech v MotoGP

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   WorldSSP - Emilia - Romagna Round (1. závod)

   21:55

   WorldSSP - Emilia - Romagna Round (2. závod)

   22:50

   NHL - akce měsíce

 • Nova Sport 2

  • NBA: Utah Jazz - Los Angeles Clippers

   20:00 22:00
   22:00

   Fotbal: Lille OSC - Cesta na vrchol

   22:30

   Carabao Cup 2021

   23:00

   Bellator 260: Lima vs. Amasov

   02:35

   NBA: Milwaukee Bucks - Brooklyn Nets

   09:00

   Házená: THW Kiel - Frisch Auf! Göppingen

Celý program