Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

zimní inspektor

Lyžování v rakouském Hochfichtu si Češi pochvalují: Je to lepší než doma

Dnes zavítal zimní inspektor do lyžařského areálu Hochficht v Rakousku, který mají v oblibě i Češi. Za hranice vyjela reportérka TV Nova Michaela Klárová…

Osmnáct kilometrů sjezdovek všech obtížností uspokojí v Hochfichtu i nejnáročnější lyžaře. Na svahy vás vyveze hned deset lanovek a vleků. Pokud by přepočet jednoho eura měl být rovných pětadvacet korun, vyjde rakouský jednodenní skipas na osm set dvacet pět korun. Suma je sice vysoká, odpovídá zázemí. Výhodné pak jsou ceny pro děti - jeden den v přepočtu za padesát korun.
 

Výhodou je, že v pokladně umějí česky. A stejně tak i v jedné ze zdejších restaurací. Zrovna v době návštěvy zimního inspektora tu sloužili v kuchyni a mezi hosty čtyři Češi. S výhledem na Alpy se můžete občerstvit hned ve třech restauracích. Obří "šnicl" (řízek) tady vyjde na dvě stovky. A dokonce i jídelní lístek je v češtině.
 

Přestože bylo dole pod areálem parkoviště plné aut (jeho maximální kapacita je pět tisíc aut), na lanovku se nestály žádné fronty. Kritickému oku inspektora neunikly ani záchody. Byly čisté, nechyběl toaletní papír. Samozřejmostí je v areálu i půjčovna lyží.
 

 

"Určitě je to tady lepší než v Čechách. Řekla bych, že služby a sjezdovky jsou lépe upravené,“ myslí si Aneta Mondeková, lyžařka z Prahy. Češi si Hochficht oblíbili i díky levnějšímu ubytování na naší straně. Na hranice je to jen deset kilometrů.
 

Cestu na Hochficht teď ještě o několik kilometrů zkrátí lipenský přívoz. Dojem ale trochu kalí silnice na české straně. Je příliš úzká a špatně udržovaná. To ale provozovatel areálu asi neovlivní. Sečteno, podtrženo – rakouský areál dostal jasnou zlatou medaili.

tn.cz / gar

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 05:35 06:30

   MotoGP - VC Japonska (kvalifikace Moto3)

   06:30

   MotoGP - VC Japonska (kvalifikace Moto2)

   07:25

   MotoGP - VC Japonska (kvalifikace MotoGP)

   08:50

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Aragonie

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Pittsburgh Penguins - Dallas Stars

 • Nova Sport 2

  • 03:00 06:00

   UFC Fight Night: Reyes vs. Weidman

   09:00

   Fotbal: OGC Nice - Paris Saint - Germain

   10:45

   Nova Cup 2019 – Gočárovy schody

   10:55

   UFC Now (21)

   11:45

   UFC Now (22)

   12:30

   Magazín NBA Action (2)

Celý Program