šťastná trefa

Ibrakadabra! Další bizarní trefa Zlatana v reprezentačním dresu

Zlatan Ibrahimovič
Zdroj: isifa.com

První poločas marně Švédové tlačili na obranu Moldavska v pátém zápase kvalifikace na EURO 2016. Hned v úvodu druhého poločasu však prolomil své kouzlo sám domácí brankař Ilie Cebanu, který „nahrál“ Ibrahimovičovi na kuriózní branku.

V šestačtyřicáté minutě číhal Zlatan před vápnem soupeře na případnou chybu brankaře v rozehrávce. A ona skutečně přišla! Výkop moldavské jedničky Cebanua se hrubě nepovedl. Brankař jej nasměroval přímo na hlavu Zlatana Ibrahimoviče, který tak přišel k úvodní brance jako slepý k houslím. Další ukázka toho, že většina gólů švédského kanonýra zapadá do kategorie neuvěřitelných.

Švédové nakonec dovedli zápas do vítězného konce. Po celý zápas měli více ze hry, přestříleli soupeře a Zlatan nakonec pečetil ve čtyřiaosmdesáté minutě vítězství 2:0 gólem z penalty. Švédsko si tak pojistilo druhou pozici ve skupině G za prvním Rakouskem.

• 18:00 18:20