Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Zemětřesení v hokejových Budějovicích. Končí trenér Výborný i manažer Zajíc

František Výborný
Zdroj: Mediafax
František Výborný
Témata:

HC Mountfield České Budějovice hlásí po vyřazení z play-off změny ve vedení klubu i samotného týmu. V pozicích podle internetových stránek klubu končí kouč František Výborný, stejně jako manažer Josef Zajíc, generálním manažerem bude nově Zdeněk Blažek.

Představenstvo klubu vyjádřilo zájem posílit strukturu managementu tak, aby řízení denního chodu klubu bylo plně v jeho kompetenci.
 
Do pozice generálního manažera klubu tak s okamžitou platností přichází Zdeněk Blažek, v současné době také předseda představenstva HC MOUNTFIELD a.s. Nový generální manažer opouští své veškeré další pracovní aktivity a bude se plně věnovat na plný úvazek pouze každodennímu běhu, potřebám klubu a zájmům jeho příznivců.
 
Rozsáhlé změny čekají vedení sportovního úseku. Z postu sportovního manažera totiž odchází Josef Zajíc a ve funkci hlavního trenéra A-mužstva již nebude pokračovat František Výborný.
 
"Oběma děkujeme za jejich odvedenou práci. Zejména u Františka Výborného se po dvou a půl letech spolupráce jednalo o těžké rozhodnutí, probíhalo ale ve oboustranné shodě a sám František Výborný cítil potřebu odpočinku. Navíc vize změny by bez nového hlavního trenéra mohla být jen těžko naplňována,“ uvedl Ivan Drbohlav, generální ředitel Mountfield a.s., majitele a generálního partnera HC MOUNTFIELD a.s.
 
Ve vedení sportovního úseku klub nyní plánuje více využít své bývalé hráče. Klub využije služeb brankářské osobnosti Romana Turka, který mimo jiné vytvoří také marketingovou tvář klubu. Nově vytvořenou funkci asistenta sportovního manažera obsadí Petr Sailer. Personální obsazení pozic sportovního manažera, hlavního trenéra a asistenta trenéra A-mužstva je momentálně v jednání.
 
Představenstvo klubu vyjádřilo velké poděkování za dlouholetou práci Františku Jounovi, dosavadnímu generálnímu manažerovi klubu, a zároveň projevilo zájem o jeho setrvání v klubu, jeho oddanost českobudějovickému hokeji je příkladná.
 
František Joun tak nadále bude moci uplatit své bohaté zkušenosti a dovednosti v oblasti jemu nejvíce blízké, když bude působit jako obchodní a marketingový ředitel. František Joun bude zastřešovat oddělení, kde jeho obchodní úsek povede Petr Míšek, rovněž dlouholetý hráč, a marketingový úsek pak Radek Papáček.
 
Provedenými změnami představenstvo klubu směřuje k vizi změny. "V letošní sezoně jsme se během základní části pohybovali dlouhou dobu na prvním či druhém místě. Konečné páté místo po základní části a tedy přímý postup do čtvrtfinále bychom mohli hodnotit jako úspěch, ale není tomu tak. Obrázek předváděné hry během posledních tří měsíců letošní sezony nemohl uspokojovat naše fanoušky a příznivce, ani obchodní partnery. V této oblasti jednoznačně nemůžeme být spokojeni. Proto požadujeme od managementu klubu změnu. Chceme, aby se lidé v Českých Budějovicích hokejem bavili,“ uvedl Ivan Drbohlav.
 
"Ještě jednou bych se chtěl vyjádřit k neustálým spekulacím o prodeji klubu a extraligové licence. Zdůrazňuji, že naše firma hokejový klub neprodala a ani v příštích letech neprodá, což platí také pro licenci. Jak bych se mohl podívat do tváře našim obchodním partnerům, fanouškům a českobudějovické radnici, která hokejový klub podporuje,“ dodal.

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:00

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - FC Dallas

   03:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   06:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   07:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   09:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   10:15

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

 • Nova Sport 2

  • 01:00 02:35

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   02:35

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   09:00

   Fotbal: Olympique Marseille - Montpellier HSC

   10:45

   Element (388)

   11:00

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - FC Dallas

   12:45

   Nova Cup 2019 – Stolové hory

Celý Program