Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Zábranský: Pro play-off uděláme maximum

Kometa Brno
Zdroj: Mediafax
Kometa Brno
Témata:

Šéf hokejové Komety Brno Libor Zábranský chystá opatření k postupu do předkola play-off.

Hokejisté Komety Brno klesli po úterní domácí prohře ve 47. extraligovém kole s HC Mountfield mimo pozice zajišťující účast alespoň v předkole play-off. Šéf klubu Libor Zábranský si vážnost situace uvědomuje a chystá opatření, která by měla zlepšit výsledky.
 

Kometa byla v průběhu sezony dokonce na druhé pozici, ale dlouhá série nezdarů tým poslala až na 11. příčku. Proto v klubu panuje nervozita, kterou zvýšil i bojkot fanoušků během úterního duelu. Pět kol před koncem ztrácejí Brňané na Karlovy Vary jeden bod. "Plně si uvědomujeme vážnost situace a nechci zakrývat fakt, že kluci v úterý vybouchli. Byli bychom sami proti sobě, kdybychom se snažili hledat výmluvy," poznamenal Zábranský.
 

Klíčový muž brněnského klubu se snaží najít východisko z mizérie. Cílem Komety stále zůstává účast v play-off, i když před více než dvěma měsíci se její fanoušci spíš bavili o tom, kdy tým vystoupá až na vrchol extraligové tabulky. Propad nezastavila ani trenérská výměna, když kouč Vladimír Jeřábek abdikoval a na jeho post přišel dosavadní asistent Ladislav Lubina.
 

"Teď máme připraveny změny v sestavě, osobně chci sledovat trénink a přípravu na zápas a v pátek při utkání ve Vítkovicích budu na střídačce. Chci vidět, jaký mají jednotliví hráči přístup k přípravě i ke hře v zápase. Stále musí platit, že v Kometě nebude místo pro hráče, kteří neodvedou výkon, kterého jsou schopni a za který jsou také placeni. To však nic nemění na skutečnosti, že za hráči i nadále stojíme a že mají naši důvěru," prohlásil Zábranský.
 

Současně prozradil první zásah do sestavy, z níž vypadne olympijský vítěz Jiří Dopita. Ten část sezony vynechal kvůli zranění. "Domluvili jsme se, že na tréninku nabere zpátky fyzickou kondici. Shodli jsme se na tom, že ještě není v ideální formě a herní pohodě. V pátek a v neděli proto hrát nebude a chceme pro to využít i časového prostoru, který nabízí reprezentační přestávka. Potom uvidíme, co dál. Věřím, že nám ještě pomůže," uvedl šéf Komety. "Zásadní důsledky jsme připraveni vyvodit v případě, že hráči nepostoupí do play-off. Do té doby musíme udělat všichni maximum pro to, aby to vyšlo. Šance jsou stále otevřené," dodal.
 

Zábranskému neudělali radost ani někteří fanoušci, kteří se odvrátili od mužstva a během úterního utkání na protest proti špatným výsledkům a neodpovídajícímu přístupu hráčů Kometě nefandili. "Tento krok přišel v nejméně vhodnou dobu a je jasné, že to klubu vůbec nepomohlo. Pokud se věc vůbec měla touto formou řešit, potom buď dříve, nebo v případě, že by se nepodařil postup do play-off. Stejně to podle mého názoru organizovala určitá skupina lidí, a pokud by opravdu měli zájem hráčům vyslat jasný vzkaz, tak nebyl problém říci to hráčům osobně, třeba formou besedy," podotkl Zábranský.

tn.cz / Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 06:15 07:10

   MotoGP - VC Japonska (trénink Moto3)

   07:10

   MotoGP - VC Japonska (trénink Moto2)

   08:05

   MotoGP - VC Japonska (trénink MotoGP)

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: New Jersey Devils - New York Rangers

   11:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:30

   Basketbal: Teksüt Bandirma - Hapoel Jerusalem

   10:30

   MONETA Czech PGA Tour (6)

   11:25

   Rychlá kola (10)

   11:50

   Off-road Maraton (6)

   12:10

   Truck Racing Magazine (8)

   12:30

   NHL: Behind the Glass – Philadelphia Flyers (4/4)

Celý Program