Vašíček ze Slavie o sparťanovi Kočím: S ním by toho v bitce nikdo moc nedokázal

Jiří Vašíček
Zdroj: Mediafax
Téma:

Hokejový obránce Jiří Vašíček se po zlomenině žebra vrátil do sestavy Slavie Praha a pomohl svému týmu k zisku dvou bodů z duelu proti rivalovi ze Sparty. Vyhlášený bitkař si tak zahrál proti bijci Davidovi Kočímu, k žádné šarvátce však nedošlo.

Zatímco předsezonní přípravné utkání mezi Slavií a Spartou nabídlo řadu vyostřených soubojů i bitku, úterní derby proběhlo zcela v poklidu. K vidění nebyl žádný pěstní konflikt, diváci se ale nedočkali ani gólů. Vyrovnané utkání nakonec skončilo výhrou červenobílých 1:0 po samostatných nájezdech.
 

"Je jasné, že kdyby se někdo dostal do vedení, rozstřílelo by se to. Ale my jsme po minulém domácím zápase, ve kterém jsme dostali devět gólů od Komety, chtěli hrát z obrany a čekat na to, že nějakou branku dáme. Sice přišla až v nájezdech, ale je z toho vítězství nad Spartou a to se cení," řekl Vašíček.
 

Fanoušci byli zvědaví, zda se stane nějaký konflikt mezi ním a rváčem se zkušenostmi z NHL Davidem Kočím, nic takového se ale nekonalo. "Je to hora, větší než všichni ostatní. Ani jsem se s ním na ledě nepotkal, spíš jsem si hlídal jejich rychlé a šikovné útočníky," uvedl zadák Slavie a urostlého soka pochválil.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

"David je hodně velký a budí respekt, tady ale chtěl hrát hokej a podle mě hrál velice dobře. Je to kvalitní hokejista a je vidět, že v NHL nebyl jenom proto, aby se tam pral. Má i hokejové dovednosti," prohlásil Vašíček s tím, že ho spoluhráči před duelem v souvislosti s Kočím hecovali.
 

"Nějaké průpovídky o něm v šatně před zápasem padaly, ale nikdo nechtěl oslabit mančaft a něco si dokazovat. Zvlášť ne proti Davidovi, s ním by toho v bitce nikdo moc nedokázal. K hokeji emoce patří, ale nesmí to být uměle vyvolané. A dneska prostě ze hry žádné rvačky nevyplynuly," uzavřel Vašíček.

Mediafax
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Minnesota Wild - Carolina Hurricanes

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Jorge Lorenzo - Válečník

   12:30

   MotoGP - VC USA 2019 (závod Moto3)

   13:20

   MotoGP - VC USA 2019 (závod Moto2)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: DFB - Pokal Finále 2018: Bayern Mnichov - Eintracht Frankfurt

   09:00 10:50
   10:50

   UFC Reloaded (29)

   11:50

   FIVB Beach Volleyball - Tokio

   13:20

   NBA Classic Games: Los Angekes Lakers - Detroit Pistons

   14:55

   Fotbal: Montpellier HSC - AS Saint - Étienne

   16:40

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (4)

Celý program