Vašíček ze Slavie: Kéž bych kliky dělal vícekrát

Jiří Vašíček
Zdroj: Mediafax
Josef Vašíček
Téma:

Hokejisté Slavie Praha porazili Kladno 4:3 a ústřední postavou byl Jiří Vašíček.

Vašíček byl ústřední postavou duelu. Sedm minut před závěrečnou sirénou srovnal tvrdou střelou od modré na 3:3 a šest vteřin před koncem vymyslel gólovou nahrávku pro útočníka Tomáše Svobodu. “Kluci si ze mě sdělají srandu, že mi to jen sklouzlo z hokejky… Ale ne, o Sochovi jsem věděl. Blesklo mi hlavou, že bych mu měl nahrát, aby mi Růža nenadával,“ usmál se Vašíček.
 

Svou vyrovnávací trefu oslavil několika kliky ve středu kluziště. “Viděl jsem je u Radka Dudy a přišlo mi to docela vtipné. Měl jsem v hlavě, že je někdy udělám. Kéž bych je dělal častěji,“ poznamenal urostlý zadák a dodal: “Byl to hodně těžký zápas, celou dobu jsme museli dotahovat. Jsme moc rádi, že to vyšlo.“
 

Slávisté ve čtvrtek prohráli s Pardubicemi 1:5 a přerušili tím sérii šesti vítězství v řadě. Dokázali se na ni ovšem vrátit hned prvním pokusem. “Řekli jsme si, že jako proti Pardubicím už hrát nemůžeme, že jsme byli jasně horším mužstvem. I dneska jsme ale nezačali dobře, dlouho jsme se nemohli dostat do tempa. Růža pak stáhnul hru na tři pětky a myslím, že nám to pomohlo. Začali jsme lépe bruslit než oni, byli jsme víc na puku,“ všiml si Vašíček.
 

Trenér Růžička tak dosáhl na svou 300. výhru v základní části extraligy. “Věděli jsme o tom. Každá tahle meta se hodně těžko zdolává a jsme hodně rádi, že na ni dosáhl už dnes. Jinak by se v novinách mohlo začít psát, že ta hranice nechce padnout,“ uzavřel Vašíček.
 

Mediafax
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Minnesota Wild - Carolina Hurricanes

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Jorge Lorenzo - Válečník

   12:30

   MotoGP - VC USA 2019 (závod Moto3)

   13:20

   MotoGP - VC USA 2019 (závod Moto2)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: DFB - Pokal Finále 2018: Bayern Mnichov - Eintracht Frankfurt

   09:00 10:50
   10:50

   UFC Reloaded (29)

   11:50

   FIVB Beach Volleyball - Tokio

   13:20

   NBA Classic Games: Los Angekes Lakers - Detroit Pistons

   14:55

   Fotbal: Montpellier HSC - AS Saint - Étienne

   16:40

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (4)

Celý program