Vašíček z Komety se nevzdává. Do Pardubic se určitě vrátíme, slibuje

Jiří Vašíček
Zdroj: Mediafax
Téma:

Hokejisté Komety Brno prohráli v pátém utkání finále extraligy na ledě Pardubic 4:6 a v sérii prohrávají 2:3 na zápasy, boj o titul ale ještě nevzdávají. Obránce Moravanů Jiří Vašíček je přesvědčený, že se jeho tým na východ Čech ještě vrátí.

Brňané si utkání prohráli v první třetině, kdy byli jasně horší a po 20 minutách svítil na kostce nad ledem stav 3:0 pro domácí. "Dnes jsme vůbec nechytili začátek, vlastními chybami jsme soupeře nechali, aby takhle brzy vedl o tři branky a zkraje druhé části přidal čtvrtý gól. To se pak těžko dotahuje," pokrčil Vašíček rameny.
 

Kometa sice poté spustila stíhací jízdu a i díky Vašíčkově premiérové trefě v play-off snížila na 3:4, na obrat to ale nestačilo. "Nevím, jestli byly Pardubice nějak výrazně lepší než my, spíš bych řekl, že měly jen víc štěstí. My teď budeme mít den na to, abychom se dali dohromady a ve čtvrtek na ně vlétli. Zadarmo jim určitě nic nedáme," burcuje zarostlý bek.
 

Přibývající marodka a zvýšená únava pro Kometu nevěstí nic dobrého, bývalý zadák Slavie si však černé scénáře vůbec nepřipouští. "Myslím, že jsme ukázali, že nějaké síly ještě máme. Oni nás dvakrát porazili na nájezdy, ale věčně vyhrávat nemůžou. Máme na ně a určitě se do Pardubic ještě vrátíme," zdůraznil Jiří Vašíček.
 

"Pozitivní je především to, že za stavu 4:0 pro domácí to kluci nezabalili a udělali z toho pěkný zápas. Dvakrát jsme se dotáhli na rozdíl jediného gólu, ale vyrovnat se nám bohužel nepodařilo. Nedá se nic dělat," uvedl trenér Komety Zdeněk Venera a dodal: "Měli jsme děsivý začátek a dělali hloupé chyby. Pardubice si tak vypracovaly velký náskok, který jsme už nestáhli."
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Napravit to Venerovi svěřenci musí ve čtvrtek v Brně, jinak pro ně sezona skončí druhým místem. V opačném případě si vynutí rozhodující sedmý duel v Pardubicích.

Mediafax
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Vegas Golden Knights - San Jose Sharks

   21:05 23:35
   23:35

   Finále Západní konference NHL 2019

   01:25

   Proměna bouřliváka

   02:00

   UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL Classic games: Vegas Golden Knights - San Jose Sharks

 • Nova Sport 2

  • World Darts Championship 2019

   22:05 00:45
   00:45

   UFC Reloaded (28)

   01:45

   Billa NHL Charity Showmatch

   09:00

   Premier League Darts 2019

   11:10

   Billa NHL Charity Showmatch

   13:30

   NBA Classic Games: Portland Trail Blazers - Los Angeles Lakers

Celý program