Vašíček je z formy. O jeho výměně ale nepřemýšlím, řekl Růžička

Vladimír Růžička
Zdroj: Mediafax
Vladimír Růžička
Téma:

Ještě v minulé sezoně byl hokejový obránce Jiří Vašíček klíčovým zadákem Slavie, v minulých týdnech svou pozici ztratil. Jeho odchod však není podle generálního manažera Vladimíra Růžičky na pořadu dne.

Slavii se stále nedaří dostat na příčky zajišťující minimálně předkolo play-off, v posledních dvou zápasech se ale její hra zlepšila. Mohou za to hlavně posily v čele s navrátilcem Michalem Vondrkou.
 
"S tím, jak jsme kádr doplnili, jsem spokojený. Naše hra se s novými hráči zklidnila. Jsme více na puku než dřív, což je známka větší zkušenosti. Tohle ty mladé kluky jen tak nenaučíte, je to záležitost rutiny," podotknul Vladimír Růžička.
 
Kanaďan Jonathan Sim s libereckým forvardem Antonínem Duškem ale v týmu pouze hostují, matador Jan Alinč má vyřízené střídavé starty z Ústí nad Labem. Všichni tři tak v mužstvu brzy skončí.
 
"S tím počítáme a připravujeme se na to. Možná ještě někoho přivedeme, pracujeme na dalších kanadských hokejistech. Uvidíme, jak jednání dopadnou,“ konstatoval šéf pražského klubu.
 
Z nových tváří si konkrétně chválí hlavně Vondrku, těší ho i návrat uzdraveného brankáře Miroslava Kopřivy. "Michal dostává poměrně velký prostor. Naše mužstvo táhne a já jsem přesvědčený, že bude ještě lepší. A taky je vidět, že se do brány vrátil Míra. Nechci zpochybňovat výkony Dominika Furcha, i on chytal výborně, ale na Koprovi je zkrátka znát ta jeho velká zkušenost," prohodil impulzivní kouč, který po dlouhé době řeší i příjemné starosti.
 
V kádru mu vznikl přetlak, konkurence je obrovská. Poslední dva zápasy tak nehrál nesmlouvavý bek Jiří Vašíček, to samé předtím potkalo třeba Petra Kaluse nebo Jakuba Šulce.
 
"Jirka teď nemá takovou formu, jakou bych si od něj představoval. Chci hrát na šest beků a šanci budou dostávat ti nejlepší," zdůraznil Růžička. "O jeho výměně však nepřemýšlím. Na tréninku maká a já věřím, že až ho na led vypustím, bude zase předvádět to co dřív," dodal jedním dechem.

Mediafax
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Minnesota Wild - Carolina Hurricanes

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Jorge Lorenzo - Válečník

   12:30

   MotoGP - VC USA 2019 (závod Moto3)

   13:20

   MotoGP - VC USA 2019 (závod Moto2)

 • Nova Sport 2

  • UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

   03:00 06:00
   09:00

   Fotbal: DFB - Pokal Finále 2018: Bayern Mnichov - Eintracht Frankfurt

   10:50

   UFC Reloaded (29)

   11:50

   FIVB Beach Volleyball - Tokio

   13:20

   NBA Classic Games: Los Angekes Lakers - Detroit Pistons

   14:55

   Fotbal: Montpellier HSC - AS Saint - Étienne

Celý program