Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 26.10. 2010 23:01

Trenér Tlačil u hokejistů Mladé Boleslavi skončil

Témata:

O novém kouči chce vedení Mladé Boleslavi rozhodnout do čtvrtka.

Vedení hokejistů Mladé Boleslavi po prohře s pražskou Spartou 0:2 v předehrávce 33. kola extraligy odvolalo trenéra Jana Tlačila. V klubu končí také asistent Leo Gudas. O novém kouči chce vedení rozhodnout do čtvrtka. Tlačil se stal prvním propuštěným trenérem v tomto extraligovém ročníku, ale hned vzápětí jej následoval i kouč Sparty Miloš Holaň, o kterého nyní stojí podle zákulisních informací právě Mladá Boleslav.
 

Jednapadesátiletý trenér převzal mužstvo v polovině února po Vladimíru Čermákovi. Ve zbytku uplynulé sezony ho vedl s asistentem Jiřím Šejbou, s nímž pro Mladou Boleslav zachránili extraligu v baráži s Chomutovem. Do nového ročníku Středočeši sice slibně odstartovali, ale nyní jim patří 12. příčka v tabulce a již přes 210 minut čekají na vstřelený gól ze hry.
 

Mladá Boleslav neskórovala v předchozích zápasech s Kladnem (0:2), v Brně (0:1) a dnes se Spartou (0:2). "Po těch posledních zápasech se vedení klubu rozhodlo ukončit spolupráci s trenéry Tlačilem a Gudasem. Situaci budeme dále řešit a myslím si, že během čtvrtka budeme vědět, co a jak bude dál," řekl na improvizované tiskové konferenci generální manažer klubu Cyril Suk.
 

O jeho odvolání se již delší dobu spekulovalo
 

O možnosti Tlačilova odvolání se již delší dobu spekulovalo. "Myslím, že ta situace ke dnešnímu zápasu dozrála, rozhodnutí padlo a je třeba se nyní koukat dopředu," uvedl sportovní manažer Milan Hnilička. "Nechávali jsme trenéry až dodnes v klidu pracovat, žádná ultimáta nebyla," doplnil.
Za posledních devět zápasů získalo mužstvo jen šest bodů. "Celé vedení cítilo, že je potřeba nějaký impulz a nechtěli jsme dopadnout tak, že by se ta krize ještě prohlubovala," prohlásil Hnilička.
 

V Mladé Boleslavi doufají, že nový trenér převezme mužstvo již před pátečním duelem v Třinci. "Máme samozřejmě více variant. Nevíme, zda to vyřešíme již do čtvrtka, ale budeme se samozřejmě snažit mít jasno co nejrychleji," řekl Hnilička. "Stát se může cokoliv, ale ideální situace by byla, kdybychom byli již zítra domluveni a nový trenér si převzal tým ve čtvrtek," dodal.

tn.cz / ČTK