Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Smutný Sklenář: Šance jsme měli, ale góly jsme nedali

Michal Poletín, Jakub Sklenář
Zdroj: Mediafax
Jakub Sklenář dal dva góly, k výhře to nepomohlo.
Témata:

Hlavně nevyužitých šancí litoval útočník domácích Jakub Sklenář, který dal dvě branky.

Dva góly útočníka Jakuba Sklenáře nestačily na postup do semifinále hokejistům Slavie, kteří dnes v domácím prostředí promarnili druhou možnost ukončit sérii s Libercem. Pražané podlehli 2:3 po samostatných nájezdech a musejí ve středu podstoupit rozhodující bitvu na ledě Bílých Tygrů."Ve druhé a třetí třetině tam byla spousta šancí, ale nedali jsme góly," litoval Sklenář promarněných příležitostí na rozhodnutí dávno před prodloužením a následnými nájezdy, v nichž uspěli pouze liberečtí Petr Nedvěd a Tomáš Vak. "Ty nájezdy, to už je pak loterie," dodal Sklenář.

 

"Mačkali jsme je, ale bylo to málo"

 

V 56. minutě za stavu 2:2 mohl dovršit hattrick a možná definitivně srazit soupeře do kolen. "Tam se to tak různě odráželo, nakonec se mi to odrazilo mezi nohy a bohužel už jsem to nedokázal zkrotit, abych mohl pořádně vystřelit," konstatoval Sklenář.

Radost Liberce
Zdroj: Mediafax

Dramatický duel vyhrál podle jeho názoru Liberec hlavně zásluhou větší dávky štěstí. "My na ně od té druhé třetiny vlítli, mačkali je, ale skočilo to do prodloužení, kde je škoda, že jsme nevyužili tu přesilovku. Prostě to nevyšlo," podotkl Sklenář s připomenutím slibné situace v úvodu prodloužení, kdy měl jeho tým možnost téměř dvouminutové přesilovky za trest Davida Šticha z konce základní hrací doby.

 

V cestě za postupem stál slávistům znovu výtečný Tomáš Vošvrda, jenž přitom vstupoval do série jako náhradník Marka Pince. "Určitě i to sehrálo svoji roli. Všechno do něj naráží a chytá asi lépe, ale ty šance, které máme, jsou někdy stoprocentní a neproměňujeme je," uvedl Sklenář.

 

Strach ale Pražané nemají a nesvazuje je ani fakt, že z vedení 3:1 je nyní stav série 3:3. "Není se na co šetřit, půjdeme do toho. Sedmé zápasy umíme a doufám, že to ve středu potvrdíme," prohlásil bojovně Sklenář. "Musíme chodit více do brány. Také nám trochu chyběla ta lehkost, to, co nám vycházelo v prvních zápasech doma. Doufám ale, že se vrátí na sedmý zápas a nějaké góly tam dáme," dodal.

tn.cz / ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:35 01:30

   Fotbal: Minnesota United FC - Real Salt Lake

   01:30

   Běhej Lesy – Jizerská

   01:45

   Fotbal: Chicago Fire - FC Dallas

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Minnesota United FC - Real Salt Lake

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 00:40 02:10

   Házená: Füchse Berlín – TVB 1898 Stuttgart

   02:10

   Cliff Diving World Series – Španělsko

   09:00

   Fotbal: Stade Brestois - Stade Rennes

   10:45

   Běhej Lesy – Jizerská

   11:00

   MAXI TIP Poker Tour (16)

   11:30

   Tankwa Trek

Celý Program