Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 30. 4. 2011

Slávista Žižka přestoupil do Komety

Tomáš Žižka
Zdroj: Mediafax
Témata:

Zkušený obránce Tomáš Žižka bude oblékat dres Komety Brno. Do Slavie se naopak vrátil Tomáš Kůrka.

Do kádru hokejové Slavie se po nevydařené sezoně ve Spartě a Pardubicích vrací zkušený útočník Tomáš Kůrka, jenž ve Slavii bude působit na jednoročním hostování. Do Komety Brno naopak odchází zadák Tomáš Žižka, informuje o tom pražský klub v sobotu na svých webových stránkách. Trenér a generální manažer klubu Vladimír Růžička podepsáním Kůrky reagoval na odchod forvarda Michala Vondrky do finského Kärpätu Oulu.

 

Více o přestupu Tomáše Kůrky si přečtěte ZDE. 

 

Před začátkem letní pauzy ale počítá klub i jiné ztráty. Ze Slavie odešel zkušený obránce Tomáš Žižka, který se po sedmi sezonách rozhodl vrátit blíž svému domovu ve Zlíně a bude oblékat dres Komety Brno. "Tomášův odchod mě mrzí, ale nedá se nic dělat. Táhne ho to domů, jeho kluk letos začne chodit do školy a on chce být u toho. Vyšel jsem mu vstříc, vždyť toho pro nás odvedl hrozně moc. Patří mu můj velký dík," nechal se slyšet Růžička.

 

Růžička: Náš kádr je de facto uzavřený

 

Do Brna ze Slavie přichází také Miroslav Holec, jenž se s Růžičkou nedohodl na vylepšení smlouvy, a účastník přípravného reprezentačního kempu před mistrovstvím světa Tomáš Pospíšil. Ten ve Slavii minulý rok pouze hostoval a smluvně patří na jeden rok stále Kometě, která si ho stáhla zpátky. "Kometa nám ho uvolnit odmítla, takže tím bylo vše vyřešené. Určitě ale budu usilovat o to, aby se k nám Tomáš jednou vrátil," řekl šéf Slavie.

 

Klub o rok prodloužil kontrakty útočníku Lukáši Endálovi, obránci Pavlu Kolaříkovi a brankáři Robertu Slipčenkovi. "Pavel hrál v minulé sezoně fantasticky a já jsem moc rád, že u nás bude pokračovat," prohlásil na adresu zkušeného Kolaříka, který už několik let patří k defenzivním oporám mužstva. Nová smlouva pro Slipčenka zase znamená, že talentovaný gólman Dominik Furch bude i v příštím ročníku chytat za prvoligový Beroun.

 

Další změny v týmu slávistický boss neplánuje. "Náš kádr je de facto uzavřený. Hlavním cílem pro nás byl příchod zkušeného útočníka, který by zacelil díru po odchodu Michala Vondrky. To jsme snad vyřešili příchodem Tomáše Kůrky," uzavřel Růžička.

tn.cz / Mediafax