Slávista Vašíček: Spartu bychom rádi potopili

Jiří Vašíček
Zdroj: Mediafax
Jiří Vašíček
Téma:

Hokejista Slavie Jiří Vašíček udělá všechno pro to, aby jeho tým v derby zvítězil.

Hokejový obránce pražské Slavie Jiří Vašíček se už nemůže dočkat dnešního extraligového derby na ledě Sparty. "Věřím, že jsme v lepší pohodě a vyhrajeme," řekl ve čtvrtek agentuře Mediafax.
 

Poslední pražské derby v základní části této sezony bude nesmírně důležité pro tým z Holešovic, kterému se v případě neúspěchu ještě více vzdálí vidina předkola play-off. V tuto chvíli na něj sparťané ztrácejí deset bodů.
 

"Na jedné straně bychom je rádi potopili, na druhé by byla trochu škoda, kdyby Sparta v play-off chyběla. Pro hokej by to dobře asi nebylo. My ale samozřejmě uděláme všechno pro to, abychom zvítězili," poznamenal Vašíček.
 

"Musíme to brát tak, že když Spartu porazíme, možná se tím zbavíme těžkého protivníka v play-off. A to rozhodně není špatná myšlenka," usmál se třicetiletý zadák a dodal: "Na ten zápas se už hrozně těším, se Spartou to je vždycky dost vyhecované. Hodně lidí to bere jako souboj o Prahu."
 

Slavia na Spartu zahrát umí, z posledních deseti utkání odešla poražena jen třikrát. Rodák z Jindřichova Hradce tomu ale velkou váhu nepřikládá. "Ačkoli jsou teď sparťané hodně dole, na statistiky se koukat nemůžeme. Vždycky rozhoduje jen chvilková forma. Naposledy jsme ostatně vedli v Holešovicích 3:1 a nakonec prohráli, takže jim máme co vracet," připomněl Vašíček.
 

Že by se na jeho mužstvu projevil špatný výkon z úterního duelu v Českých Budějovicích, kde Slavia podlehla 0:3, strach nemá. "Růža (trenér Vladimír Růžička - pozn. red.) si k tomu řekl svoje, ten zápas nám zkrátka vůbec nevyšel. Už je to ale minulost, my koukáme dopředu. V hlavách máme pouze Spartu," uzavřel.

Ondřej Huml tn.cz / Mediafax
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Minnesota Wild - Carolina Hurricanes

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Jorge Lorenzo - Válečník

   12:30

   MotoGP - VC USA 2019 (závod Moto3)

   13:20

   MotoGP - VC USA 2019 (závod Moto2)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: DFB - Pokal Finále 2018: Bayern Mnichov - Eintracht Frankfurt

   09:00 10:50
   10:50

   UFC Reloaded (29)

   11:50

   FIVB Beach Volleyball - Tokio

   13:20

   NBA Classic Games: Los Angekes Lakers - Detroit Pistons

   14:55

   Fotbal: Montpellier HSC - AS Saint - Étienne

   16:40

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (4)

Celý program